Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
43
29 грудня 2018 о 10:00
pdf Роздрукувати

«Шкільне reality» – історії реальних учнів

Уперше в Україні з'явилося серіаліті-шоу, учасниками якого є учні та вчителі.

Нам здається, що шкільні будні кожного учня насичені лише уроками, позакласними гуртками і факультативами, але насправді, кожен з них проживає цікаве життя. У школі може трапитись абсолютно все – піднесення, розчарування, дружба і ворожість. Це неначе кіно тривалістю 11 років, можливо, у когось менше. Екрани телевізорів перенасичені різноманітними реаліті-шоу, котрі показують нам взаємини між людьми, але…чи зустрічали ви реаліті-шоу про школу?

“Шкільне reality” – це освітній експеримент, ідея якого полягає у тому, що учні та вчителі з різних шкіл України знімають відео про навчання, відносини одне з одним тощо. 18 грудня у мережі YouTube з’явилась перша серія, а 1 січня стартує друга.

Авторкою цієї дивовижної ідеї є Галина Пирин – вчителька, учасниця Global Teacher Prize Ukraine 2018. Вона працює у методичному кабінеті управління освіти Івано-Франківської області.

Пані Галина є однією з тих освітян, яка активно змінює систему освіти в нашій країні і доказом цьому є спеціальні тренінги з англійської мови для учителів НУШ, онлайн-естафета “Знайомство з Європою”, яку підтримало представництво ЄС в Україні, міжнародний проект – “Україна-Австрія. Де і як я живу"

Як ідея про серіаліті-шоу втілилась у життя – пані Галина розповіла спеціально для читачів “Всеосвіти”.

 

Ми першими в Україні вирішили показати школу такою, якою вона є насправді. Це – “Шкільне reality”, частиною якого змогли стати учні будь-якої школи. Серії зможуть побачити абсолютно всі, адже вони виходитимуть кожні два тижні на нашому каналі у YouTube.

У такий спосіб, учні розвиватимуть свої лідерські якості, вчитимуться писати сценарії, знімати й монтувати відео й матимуть змогу позмагатися за класні призи для розвитку свого потенціалу! Можливо, у якійсь із шкіл навчається майбутній український Стівен Спілберг?:)

Наш освітній експеримент підтримало кілька відомих особистостей, які стануть експертами для команд і допомагатимуть порадами щодо написання сценаріїв і зйомок: Катя Павлюченко, Марія Сєбова, Василь Гошовський, Марина Кафтан.

Проте, нам потрібна більша кількість експертів. Проект розроблено у формі конкурсу, для того, щоб після закінчення відібрати найкращі команди.
 

Незалежне журі складається з: Олени Северенчук, Людмили Боднарюк, Олександра Жука, Олени Шульги, Ольги Атанасової, Олександра Омельянова, Ірини Вратарьової. Поряд з самим проектом стартував проект для залучення коштів для призового фонду, який представила краудфандингова платформа gof.

На що перетворюється тотальне піднесення з хештегом #вчителіважливі і #вчителізможутьвсе? Тепер я можу відповісти на це запитання: перше відчуття — це ейфорія. Далі пошук ідей. Яких? Таких, що об'єднують і доводять: лише разом ми –  всесильні. Саме Global Teacher Prize Ukraine 2018 немовби power bank (портативний зарядний пристрій, – Прим. ред) зарядив мене на цілий рік. Я ще раз переконалася у тому, що у тренді "освітній рок" і я щаслива, що я на цій хвилі. Саме у такому піднесеному настрої з'явилася ідея створити щось сучасне і справжнє. Міжшкільний серіал у формі конкурсу, де учасники передають естафету на зйомки іншим учасникам безпосередньо в серії. Я спитала своїх студентів, чи хотіли б вони зняти стартовий ролик, де розкажуть про власні життєві історії. Так все і розпочалося. У даний момент маємо 17 команд з різних областей України. Наразі тривають зйомки 2-ї серії.

Що думають батьки про участь їхніх дітей у реаліті-шоу? 

Згідно з умовами конкурсу, батьки можуть брати участь у проекті і з деякими з них я вже знайома. Були батьки, котрі не хотіли, щоб їхніх дітей бачила вся спільнота Youtube. До речі, головних героїв всього має бути 8, але бажаючих набагато більше. Мене тішить, що така велика кількість людей бажає взяти участь. За кожною командою закріплений експерт з медіа-сфери, який дистанційно допомагає порадами щодо сценаріїв, зйомок і монтування. Формується незалежне журі (вчителі та телевізійники) і шукаються спонсори для призового фонду.

Хто вам допомагає керувати проектом? 

Звичайно ж, ми стикаємось з певними труднощами. Спочатку я намагалася справитися з усім самостійно. Тепер до мене долучилися дві мої освітні подруги – Ольга Боднар та Інна Шувалова. Також вдалося заручитися підтримкою спонсорів і партнерів: крафтфаундингової компанії gof, яка нам суттєво допомогла, благодійного фонду “Я майбутнє України”, книжкових видавництв “Книголав” і “Видавництво 21” та мережі кінотеатрів “Планета кіно”. Передача естафет відбуватиметься кожні 14 днів, зйомки триватимуть до травня. Після цього буде оголошення і нагородження переможців. Поділюся планами на майбтунє: тільки розпочався перший сезон, а ми вже думаємо про другий. 

Пропонуємо вам переглянути 1 серію: 

Світлини з особистого архіву

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.