Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2044
9 жовтня 2018 о 19:59
pdf Роздрукувати

Про маленьку мрію з великою метою: Наталія Голоднюк фіналістка вчительського "Оскару"

Інтерв'ю з переможницею у номінації «Реалізації мрії» Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Під час святкової церемонії Global Teacher Prize Ukraine 2018 відбулося чимало приємних несподіванок. Про одну із найпрекрасніших ми сьогодні й розповімо.

Церемонія нагородження була сповнена атмосферою щирості та доброти. Мабуть, не було жодної душі у залі Національного театру ім. І. Франка, що не відчула хвилювання, принаймні, на одну мить.

І ось, серед номінації називають спеціальну премію «Реалізація мрії». Із замиранням серця, фіналісти конкурсу почали згадувати яку саме мрію кожен з них зазначив у заявці. Для того, аби стати частиною учительського «Оскару», необхідно було заповнити анкету. Серед інших запитань була й графа, що стосувалась найбільшої мрії претендента на участь.

На сцену запросили представницю компанії-партнера проекту, «Миронівський хлібопродукт» пані Катерину Гуріну:

Ми проаналізували анкети і були здивовані. Мрії фіналістів не стосувалися конкретно їх або чогось матеріального. Ці мрії, стосуються багатьох – усієї школи, учнів, вчителів та й пересічних українців. Ми одразу ж вирішили долучитися до реалізації однієї з них. Бо ця мрія зробить щасливою не одну людину, а багатьох. Ми вирішили, що інвестуємо у мрію, покликану об’єднувати людей та робити усе для того, аби люди розвивалися, крокували вперед – у щасливе майбутнє. Для вручення нагороди я запрошую Наталю Голоднюк.

Одна з десятки найкращих вчителів країни. Молода, красива, енергійна та харизматична дівчина. Людина, яка вважає, що потрібно вчитися упродовж усього життя, яка пишається кожним своїм учнем, яка зі своїми вихованцями на одній хвилі. Усе це про Наталію Голоднюк – учительку англійської мови загальноосвітньої школи №3 – колегіуму міста Сміла, Черкаської області.

Під час вручення нагороди, що здійснює бажання, ведучі так і не розповіли, про яку саме мрію йдеться. Тож команда «Всеосвіти» особисто вирішила дізнатись про що марить талановита педагогиня.

Пані Наталіє, розкажіть нам, яка ж у Вас мрія?

Один із головних інгредієнтів, що так цікавив організаторів під час відбору учасників нагороди, був компонент «проект мрії». І, власне, цей пункт мені було заповнювати найлегше серед інших, оскільки проект мрії зі мною був вже давно. Йдеться про створення студії вивчення англійської мови «English HUB». Є діти, які, за своєю природою, некомандні гравці. Їм недостатньо роботи в групі, в класі, ба більше, навіть у парі. Їм потрібна індивідуальна увага. Лише відштовхуючись від цього, можна досягти якісно високого результату. Студія зможе надати це дитині. Іншими словами, це – репетиторство, але іншого формату. Не таке до якого ми звикли сьогодні.

Як зародилась ця ідея?

Коли я викладала англійську мову для Національної поліції, мої колеги-вчителі запитували: «Наталіє, коли ти вже покинеш своїх копів та вчитимеш нас? Ми їздимо за кордон, ми хочемо обмінюватися досвідом та здобувати нові знання. Нам просто необхідна англійська». І ось тепер це стане можливим.

Чим Ваш проект такий особливий, оскільки ми усі чули наскільки враженими були представники компанії, що вручала приз?

Ідея проекту полягає у тому, щоб кожна дитина, незалежно від статків, мала рівний доступ до якісної освіти, а саме до англійської мови. Моя мрія – це студія, в якій кожна дитина, дорослий, вчитель може прийти та вивчити для себе іноземну мову абсолютно безкоштовно. «English HUB» буде повністю забезпечений необхідною для вивчення літературою, методичним «спорядженням». Там будуть викладати чудові вчителі, підготовлені до роботи у цій студії.

Якими Ви бачите викладачів «English HUB»?

Там будуть талановиті вчителі, що люблять дітей. Робота у студії принципово відрізнятиметься від рамок викладання у класі, тому наші викладачі мають розуміти як достукатись до кожного підопічного. Та, обов’язково, викладачами стануть носії мови.

Як плануєте залучати native speakers?

Це можуть бути представники Корпусу Миру або волонтери, що працюють в рамках ініціативи GoGlobal.

Як саме відбуватиметься процес навчання у проекті Вашої мрії?

Під час практичного застосування мови (презентація власних проектів, участь у театральних виставах, ігри) учні непомітно долатимуть мовний бар’єр, удосконалюватимуть свої розмовні навички та поєднуватимуть навчання з відпочинком. Тут можна буде отримати мотивацію для подальшого вдосконалення.

Де плануєте відкрити «English HUB»?

Проект планувався у місті Сміла Черкаської області. Можливо, якщо організатори запропонують нову локацію, ми розглянемо інше територіальне розміщення.

Чи відчували Ви, що переможете у номінації?

Відверто кажучи, я шокована, що саме я перемогла у цій номінації. Я не сподівалась, що мій проект буде реалізовано. Однак дуже радію, бо вражена, що це стало можливим.

Маєте ще якісь ідеї, мрії?

Ідей взагалі дуже багато і було б круто, реалізувати пізніше цей проект, за принципом піраміди, на усій території України. Це було б надзвичайно, якщо у кожній області (принаймні, в обласному центрі) була б така студія, в якій люди могли безкоштовно вивчати мову.

Що побажаєте справжнім викладачам за покликом серця, як і Ви?

Дорогі вчителі, бажаю вам натхнення, сил і мужності йти вперед. Не зупинятися на половині шляху і реалізовувати свої мрії. Тому що вчителі таки ВАЖЛИВІ.  

Наші щирі вітання усім, хто став частиною Global Teacher Prize Ukraine 2018. Нехай усі ваші найзаповітніші мрії здійсняться і українська освіта стане еталоном для найпрогресивніших країн.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.