Скільки держава витрачає на утримання шкіл?

Моніторинг використання бюджетних коштів у школах по областях країни провели у Міністерстві фінансів.

Дані щодо бюджетних витрат на школи по всій Україні, а також по кожній області і школі окремо, зібрані Міністерством фінансів та оформлені у вигляді дешборду інтерактивного аналітичного інструменту. За його допомогою можна відслідкувати ефективність витрат на середню освіту в країні. Дешборд складений на основі показників за 2018 рік, наданих обласними державними адміністраціями.

Всього зібрані відомості про фінансування більше 14 тис. 700 шкіл,   у яких навчається більше 3 млн 800 тис. учнів та працює майже 425 тис. вчителів. На кожного вчителя припадає трохи більше 9 учнів. На навчання одного учня в рік витрачається більше 21,3 тис. грн. Всього на школи в Україні у минулому році було витрачено 82,8 млрд грн.   

У повідомленні Мінфіну зазначено, що при складанні звіту вказані середні кількісні показники: наповнюваність класів та навантаження на вчителів, тобто кількість учнів на одного викладача. При цьому не враховувалася кінцева ефективність викладання у кожному навчальному закладі –  у таблиці немає даних щодо середнього балу по ЗНО, який свідчить про якість витрачених державних коштів.

До того ж, було виявлено значну розбіжність у видатках на навчання одного учня по окремих районах та об’єднаних територіальних громадах, наприклад: близько 106 тис. грн в одному з районів Житомирської області та трохи більше 8 тис. грн в одній з громад Львівської області. У Міністерстві фінансів вважають: ефективність використання бюджетних коштів по регіонах країни – різна та називають причини.   

«Залишки невикористаної освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів станом на кінець 2018 року становили 4 млрд грн., але Мінфін постійно отримував прохання від місцевої влади про збільшення освітньої субвенції. Серед причин неефективності — велика кількість малокомплектних шкіл, неоптимальна мережа закладів, неефективне використання ресурсів. Про це свідчать також і дані дослідження, проведеного Світовим банком у 2018 році», — зазначив заступник міністра фінансів Юрій Джигир.

У Міністерстві мають намір постійно відслідковувати, як використовуються кошти на загальну середню освіту.  

Посилання на Мінфін: https://minfin.com.ua/ua

 

899
06.06.2019 18:00:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.