Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Розробка навчально-методичних матеріалів: алгоритм дій
»
Взяти участь Всі події

Школи вчитимуться у дві-три зміни: Гришина

Заклади середньої освіти вчитимуться у дві-три зміни, залежно від кількості учнів і розмірів сховища.

З початку російського вторгнення в Україну близько 30 тисяч українських учителів переїхали за кордон.

Згідно з опитуванням Державної служби якості освіти, 87% вчителів, які перебувають за кордоном, планують повертатися в Україну, 14% із них — до початку навчального року, якщо в їхній школі відновлять очне навчання.

Про це нагадала членкиня комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Юлія Гришина.

Зараз освітяни повертатимуться до роботи активніше — у серпні складатимуть розклади. Адже школи вчитимуться у дві-три зміни, залежно від кількості учнів і розмірів сховища. Радянські побудови до 1980-х у більшості випадків мають великі підвали та укриття — там можна працювати в одну зміну. У більш сучасних школах переважно мають прості укриття менших розмірів, — повідомила нардепка.

Членкиня освітнього комітету ВР нагадала про нинішній виклик — забезпечити навчання на окупованих територіях. Варіант, який всім зрозумілий, — дистанційна форма. Але там проблема з інтернетом, плюс питання безпеки. Тому з якістю освіти в окупації будуть проблеми, але вона працюватиме, запевнила нардепка.

Як відомо, студенти із тимчасово окупованих територій мають можливість дистанційно вступити та навчатися у приватних закладах України безкоштовно. Незважаючи на складну ситуацію, вже долучилися більш як 20 вищих навчальних закладів. Хто скільки може — стільки місць і надає. Студентам, які виїдуть з окупації, нададуть безкоштовний гуртожиток.

Нагадаємо, про можливі дії керівника закладу освіти, якщо до літньої відпустки вчитель мав повне тижневе завантаження, а станом на 1 вересня учнів у класі значно поменшало, а також яка стаття КЗпП регулює звільнення в такій ситуації, «Всеосвіта» докладно писала у матеріалі тут.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.