Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1711
23 лютого 2021 об 11:16
pdf Роздрукувати

Школа самостійно розроблятиме навчальний план: МОН роз’яснює типову освітню програму для 5-9 класів

Освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.

19 лютого, наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021 № 235 затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освітиНаразі відомство продовжує надавати роз’яснення щодо цієї програми.

Заклад освіти розробляє свою освітню програму на основі типової освітньої програми (ч. 3 ст. 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16.01.2020).

Освітня програма закладу освіти має містити навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів.

На основі визначеного в освітній програмі закладу освіти навчального плану педагогічна рада складає, а його керівник затверджує річний навчальний план (ч. 6 ст. 11 Закону № 463).

У річному навчальному плані конкретизується:

  • перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), обов’язкових для вивчення;

  • перелік вибіркових (за вибором учнів) освітніх компонентів;  

  • кількість навчальних годин на тиждень.

Також у МОН зазначають, що структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом (ч. 4 ст. 10 Закону № 463).

Відтак розклад уроків складається закладом освіти самостійно на підставі річного навчального плану, що був розроблений педагогічною радою закладу освіти і затверджений керівником закладу освіти.

Нагадаємо, що відповідно до затвердженої типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО:

  • навчальне навантаження учнів не збільшується;

  • заклад освіти самостійно схвалює рішення щодо предметів етичного спрямування.


Вас може зацікавити: Нестача вчителів на Львівщині: чому молоді та амбітні педагоги не хочуть працювати у школах

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.