Новини
2501
9 лютого 13:24

«Шкільне харчування – це більше ніж грами солі чи цукру»: Олена Зеленська про пріоритети МОН

За словами першої леді, попереду чекає найвідповідальніший етап – впровадження нововведень на місцях.

Якість харчування у школах – один з пріоритетів та цілей #МОН на 2021 рік. Про це повідомила перша леді України Олена #Зеленська під час форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».

На заході, організованому Міністерством освіти і науки України у Києві, учасники обговорювали стратегічні цілі розвитку освіти у період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, а також – широке коло найбільш актуальних питань реформування галузі. Одне з них – осучаснення системи шкільного харчування, реформування якої у 2019 році ініціювала Олена Зеленська.

Я дуже рада, що якість харчування у школах – один з пріоритетів та цілей МОН на 2021 рік. Добре, що сьогодні ми говоримо про освіту не тільки як про дисципліни, уроки та парти. Передусім ми говоримо про людей. Людей, які дорослішають, формують свої звички, зокрема харчові, – наголосила перша леді.

Вона додала, що за рік плідної діяльності робочої групи, до якої входять представники Міносвіти, МОЗ та Мінекономіки, дитячі лікарі, дієтологи, технологи й фахівці з харчування, питання здорового харчування було зрушено з місця. 2020-й став роком внесення змін до законодавчих документів, таких як Санітарний регламент, гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти, тощо.

Зараз на всіх чекає найвідповідальніший етап – впровадження нововведень на місцях. Я сподіваюсь, що кожна залучена у процес людина візьме на себе відповідальність за реалізацію напрацювань, – зазначила Зеленська.

За її словами, шкільне харчування – це набагато більше, ніж грами солі чи цукру, калорійність страви чи кількість вуглеводів у шкільних десертах. Насамперед це про здорових дітей. 


«Всеосвіта» підтримує ініціативу здорового харчування у школах й зокрема проєкт Cult Food кулінарного експерта Євгенія Клопотенка. Якщо ваш заклад освіти вже приєднався до проєкту «Нового шкільного харчування», ви можете встановити відповідну позначку у персональних налаштуваннях на порталі «Всеосвіта»: https://vseosvita.ua/group?page=2&per-page=50


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Жодних котлет та радянського підходу до навчання: МОН спільно з Євгеном Клопотенком змінять підхід до підготовки кухарів та кондитерів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.