Що очікує на школи у ліквідованих районах – пояснення Кабміну

Територіальне розташування шкіл не зміниться, зазначив Іван Лукеря.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила постанову щодо нового адміністративно-територіального устрою – як наслідок, майже у три з половиною рази скоротилася кількість районів.  

Іван Лукеря, радник міністра розвитку громад і територій, зазначив, що у ліквідованих районах, після прийняття законопроєкту № 3651, частина лікарень може залишитися у власності районів, а частина відійде громадам. Проте, територіальне розташування шкіл та медичних установ не зміниться. Про це повідомляє РБК-Україна.

Лукеря наголосив, що усі школи автоматично перейдуть у власність громад:

Якщо ж громада не в змозі утримувати школи й дитина не може здобувати освіту, то це погана громада, її потрібно реорганізувати.

За словами радника, лікарні поступово переводитимуть з районного рівня у комунальну власність:

Але лікарня – це тільки стіни, а самі послуги фінансуються через Національну службу здоров'я (НСЗУ).

Також керівництва відомств пенсійного фонду, судів, поліції та прокуратури будуть самостійно вирішувати, як організувати свою мережу під новий адміністративно-територіальний устрій, виходячи з навантаження і доступності.

Передбачається, що управління пенсійного фонду перенесуть в нові райцентри, але в межах району відкриються їхні структурні підрозділи.

Джерело: https://vse.ee/eix

Фотоматеріали: Chekyravaa / Shutterstock.com.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

У МОЗ відповідальними за створення безпечного освітнього середовища назвали директорів шкіл і місцеву владу, — Оксана Онищенко

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!