Новини
1842
15 вересня 13:02

Сертифікація вчителів початкових класів: за успішне проходження третього етапу – надбавка у 20% до зарплати

З огляду на карантинні обмеження, спостереження за навчальними заняттями під час сертифікації відбуватиметься дистанційно.

В Україні з 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів. Фінальний рівень присвячений вивченню практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати. Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації, а також є підставою для присвоєння педпрацівнику відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Третій етап сертифікації організовується Державною службою якості освіти України, і цього року у процедуру проведення внесли зміни.

Так, у 2021 році оцінюватимуться мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова, емоційно-етична, інклюзивна, здоров’язбережувальна, інноваційна, рефлексивна та інші професійні компетентності, визначені оновленим Професійним стандартом вчителя.

Крім того, з огляду на карантинні обмеження, спостереження за навчальними заняттями під час сертифікації відбуватиметься дистанційно.

Наразі у всіх областях країни проходять заходи з підготовки експертів для вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Довідково:

Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Мета сертифікації − виявити й заохотити вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Перший етап сертифікації вчителів початкової школи 2021 –  незалежне тестування фахових знань та умінь педагогів – відбувся у лютому 2021 року. Участь у ньому взяли 1622 вчителі, успішно пройшли – 1172. Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, – відбувся у квітні, його успішно пройшов 1171 педпрацівник.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Успішна сертифікація – достатня підстава для присвоєння наступної кваліфікаційної категорії, – освітній омбудсмен

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.