Новини
2058
11 червня 13:00

Розмір зіниці має безпосередній зв'язок з рівнем інтелекту: результати дослідження

Діаметр зіниці є показником активності тієї області мозку, яка називається блакитною плямою.

Якщо час від часу ви помічали, що у вас занадто великі зіниці – не лякайтесь. Хоча варіант з раптовим перетворенням на вампіра ніколи не варто відкидати, цілком можливо, що ви просто… високоінтелектуальна людина.

Прямий зв'язок діаметру зіниці з когнітивними здібностями виявили вчені з Технологічного інституту Джорджі, що у США. Під час експерименту вдалося дізнатися, що розмір зіниці здатний «відображати» інтелект. Дивовижні результати були опубліковані у журналі Scientific American.

Учасниками експерименту стали 500 добровольців у віці від 18 до 35 років. Спочатку розмір їхніх зіниць виміряли у стані спокою, при неяскравому світлі. Так, упродовж чотирьох хвилин учасники дивились в екран комп’ютера, а згодом дослідники вимірювали середній розмір зіниці. Наступним кроком в експерименті було проходження серії спеціальних тестів на уважність та інтелект.

Як з’ясувалося, великий діаметр зіниці має безпосередній зв'язок з вищим рівнем рухомого інтелекту, водночас він менш пов'язаний з місткістю пам’яті, яка відповідає за тимчасове зберігання інформації.

! Цікавий факт: в учасників дослідження старшого віку зіниці були звужені.

У чому ж суть?

Діаметр зіниці є показником активності тієї області мозку, яка називається блакитною плямою. Вона вивільняє норадреналін – гормон, відповідальний за процес сприйняття, навчання, увагу та концентрацію.

! Порушення утворення та руйнації норадреналіну супроводжують тривожність і безсоння – коли його забагато, та млявість і розсіяність – коли його замало. Людям із синдромом дефіциту уваги (дитячою гіперактивністю) може бракувати саме норадреналіну.

Існує припущення, що в людей з постійно розширеними зіницями активність блакитної плями регулюється краще. Можливо, саме це впливає на підвищення когнітивних здібностей і мозкових функцій.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чому ядро не плавить нашу планету🙄: пояснення науковців

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?