Новини
4258
10 червня 13:16

Чому ядро не плавить нашу планету🙄: пояснення науковців

Ядро – внутрішня геосфера Землі, розташована на глибині близько 2900 км.

А чи знали ви, що ми живемо на кулі, яка у самому її центрі розігріта до 6000°C😱 – температури, аналогічної температурі поверхні Сонця? Верхня межа зовнішнього ядра знаходиться на глибині всього 2900 км від поверхні Землі, і якби #Сонце було б так близько, воно б нас повністю підсмажило😵.

Якщо ви боїтесь, що знаходитесь на гарячій пательні та чекаєте, що у будь-який момент розплавитесь, ми вас можемо заспокоїти – все не так страшно😎. Чому?

Завдяки сейсмології, науці, яка займається вивченню звукових хвиль, що поширюються через Землю, дослідники з'ясували: ядро нашої планети розплавлене. Крім того, з огляду на велику кількість різних хімічних елементів у Всесвіті й те, як вони себе поводять, експерти вважають, що ядро Землі переважно складається з заліза, яке знаходиться під величезним тиском, пише Science Focus.

Чому ядро все-таки не плавить Землю?

  • По-перше, ядро оточене переважно твердою кам'яною мантією. Кора, на якій ми живемо, плаває на цій мантії, надаючи більше захисту, ніж порожній простір.

  • По-друге, найважливіша причина, чому ядро не плавить Землю – це різниця між температурою і теплом.

Цікаво знати: тепло – це енергія, а температура – це щільність енергії, тобто кількість енергії, укладена у заданий розмір.

! Подумайте лише: температура іскри від бенгальського вогню може досягати 1500°C💥, але вона шкоди вам не заподіє, а ось ванна з кип’яченою водою при температурі всього 100°C може призвести до смертельних випадків🛁. Все тому, що ванна містить набагато більше теплової енергії.

І тоді все стає елементарно, Ватсон: щоб розплавити всю Землю, знадобиться набагато більше енергії, ніж тепла в її ядрі😉. Сонце може дуже легко це зробити, але, на щастя, воно знаходиться за 150 000 000 км від нас🌞, на відміну від ядра, яке, нагадаємо, знаходиться на глибині 2900 км від поверхні Землі.

Тож боятись нічого. Тепер ви точно можете ходити поверхнею Землі й не перейматись, що можете розплавитись😊🌎🌍🌏.

Дізнавайтесь цікаві та корисні новини у сфері науки разом зі «Всеосвітою». 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?