Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

росія вкрала понад сім тисяч наших дітей

Встановлені випадки сексуального насильства проти українських дітей російськими військовими.

Офіс генерального прокурора підтвердив інформацію, що понад сім тисяч дітей росіяни депортували на тимчасово непідконтрольну територію України, в росію та Білорусь.

Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін.

Він підтвердив цифру, яку раніше озвучив омбудсмен Дмитро Лубінець, що, згідно з даними ОГПУ, понад сім тисяч дітей були депортовані на непідконтрольну Україні територію, на територію рф та республіки білорусь.

Ця цифра базується, у тому числі, на заявах родичів, заявах керівників певних дитячих установ. Офіс генерального прокурора не може в роботі орієнтуватися на ту кількість, яку озвучують навіть поважні міжнародні інституції, тому що ми працюємо з інформацією, яку отримуємо офіційно, — сказав Костін.

Очільник Офісу зауважив, що зараз важливо ідентифікувати депортованих дітей. Наразі встановлено 5327 дітей, і цю інформацію передано до Міжнародного Комітету Червоного Хреста, тому що можливості в міжнародних інституцій допомогти повернути наших дітей додому об’єктивно є.

Станом на сьогодні, за інформацією генпрокурора, повернуто 55 дітей, які були незаконно депортовані на територію росії.

37 дітей разом із батьками або вихователями перебувають на цей час на території країн Європейського Союзу, — повідомив він.

Костін зауважив, що є встановлені випадки сексуального насильства проти дітей російськими військовими.

Встановлено п’ятьох дітей у віці від чотирьох до 16 років, які стали жертвами цієї категорії воєнних злочинів. Але ми всі розуміємо, що таких злочинів набагато більше, ніж я вже зазначив... Це складна робота, — акцентував Костін.

Із постраждалими дітьми працюють із використанням системи, яка називається «зелена кімната» — за безпосередньої участі психолога: він поза візуальним спостереженням дитини, але допомагає.

Це складно. Але в деяких випадках є свідчення, які можуть бути використані як докази в цих кримінальних провадженнях, — додав генпрокурор.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, яке провели в Україні серед школярів 6–18 років у 2021 році, третина опитаних проводить в інтернеті від трьох до п'яти годин щодня, а з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, зміною місця проживання багатьох дітей, навчанням віддалено ця кількість часу лише зростає.

Так само зростає імовірність того, що дитина натрапить на злочинців в інтернеті. Проєкт #stop_sexтинг підготував перелік корисних посилань, куди звертатися, якщо це трапилося.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.