Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Про допомогу щодо онлайн-ризиків для дітей

Проєкт #stop_sexтинг підготував перелік організацій, що надають допомогу дітям, які натрапили на злочинців в інтернеті.

Згідно з дослідженням, яке провели в Україні серед школярів 6–18 років у 2021 році, третина опитаних проводить в інтернеті від трьох до п'яти годин щодня, а з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, зміною місця проживання багатьох дітей, навчанням віддалено ця кількість часу лише зростає.

Так само зростає імовірність того, що дитина натрапить на злочинців в інтернеті. Проєкт #stop_sexтинг підготував перелік корисних посилань, куди звертатися, якщо це трапилося.

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3)

Третій рік в Україні працює урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті — 1545 (далі обрати 3). За цей час спеціалісти опрацювали близько 600 звернень українців.

Лінія була створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів, які працюють у контакті з дітьми, про попередження та реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в інтернеті.

Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безкоштовно.

Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків

Цьогоріч розпочала роботу консультаційна психологічна лінія підтримки #stop_sexтинг для дітей, які постраждали від онлайн-ризиків. По допомогу також можуть звернутись батьки, діти яких постраждали в інтернеті.

За консультацією на психологічну лінію варто звернутись, якщо дитина зіштовхнулась в інтернеті

  • з погрозами чи шантажем;

  • вимаганням інтимних фото у дітей і підлітків;

  • розповсюдженням приватних фото та відео неповнолітніх іншими користувачами;

  • кібербулінгом.

Діти та батьки можуть безпосередньо звернутися за допомогою на сайті (кнопка внизу головної сторінки), заповнити анкету та отримати психологічну підтримку спеціаліста #stop_sexтинг.

Ці Консультації конфіденційні та безкоштовні. Разом із психологом знайдеться рішення кризової ситуації, а також створено алгоритм протидії схожих ризиків і захисту дитини в інтернеті.

Портал повідомлень про небажаний контент IWF

На сайті #stop_sexтинг можна повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал партнерів Internet Watch Foundation працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей і не допустити їхньої подальшої сексуальної експлуатації.

Як спрацьовують повідомлення?

Усі повідомлення, надіслані через портал, обробляються партнерами у Великій Британії. Дописувач може зберігати анонімність, проте якщо він хоче дізнатися статус щодо видалення матеріалів, його попросять зазначати контактну інформацію.

Де можна дізнатися більше на тему інтернет-безпеки дітей?

З 27 по 30 вересня у Польщі відбудеться 16-та Міжнародна конференція «Безпека дітей і молоді в інтернеті». Це найбільша подія в Польщі, присвячена питанню онлайн-загроз і безпеки, що цьогоріч транслюватиметься українською мовою.

Засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова стане спікеркою події, а тренерка та психолог проєкту Аліна Касілова та тренер-методолог проєкту Василь Філоненко проведуть практичні сесії.

Участь у конференції безкоштовна, а всі зареєстровані учасники отримають сертифікат, що підтверджує участь у конференції.

Ознайомитися з розкладом заходу можна за посиланням.

Нагадаємо, у TikToці часто маніпулюють свідомістю, поширюючи дезінформацію. Кожне п’яте відео у цій соцмережі — викривлене подання інформації. Дорослим потрібно навчитися контролювати присутність дитини у мережі.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.