Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Інформаційна гігієна: кожне п’яте відео у TikTok — дезінформація

Серед сучасної молоді широкої популярності набув TikTok. Діти поринають у цікаві для їхнього віку відео, але у цій соцмережі домінує мова окупанта — російська. Ба більше, у TikToці часто маніпулюють свідомістю, поширюючи дезінформацію.

Дослідники з NewsGuard — компанії, яка стежить за дезінформацією у соцмережах, виявили, що майже одне із п'яти відео, автоматично запропонованих TikTok, містило дезінформацію.

Про це повідомляє Snopes.

Дослідники шукали контент на найгарячіші теми, а потім оцінювали відео на наявність неправдивих даних. Пошуки інформації про «мРНК-вакцину», наприклад, дали п’ять відео (з перших 10), які містили дезінформацію.

Також представники NewsGuard перевірили інформацію про повномасштабне вторгнення росії в Україну і знайшли в TikTok такі ж маніпулятивні брехливі відео.

За словами Стівена Бріла, засновника NewsGuard, кількість дезінформації — і легкість, з якою її можна знайти — викликає особливе занепокоєння, враховуючи популярність TikTok серед молоді.

Бріл поставив під сумнів те, чи ByteDance, китайська компанія, яка володіє TikTok, робить достатньо, щоб зупинити дезінформацію, чи вона навмисно дозволяє дезінформації поширюватися як спосіб посіяти плутанину в США та інших західних демократіях.

Це або некомпетентність, або щось гірше, — поділився думкою він.

Зростання популярності TikTok привернуло увагу чиновників і законодавців, деякі з яких висловили занепокоєння щодо конфіденційності та безпеки даних сервісу.

Як відомо, у будь-якій сім'ї є комп’ютер із доступом до Інтернету. Найчастіше батькам складно контролювати рух дітей у глобальній павутині. В одних випадках Мережа є стимулом до розвитку дитини та помічником у вирішенні певних завдань. В інших — це негативне середовище, здатне до згубного впливу на незміцнілу дитячу психіку. Дорослі мають контролювати дітей у соціальних мережах, встановивши правила спілкування з Інтернетом.

Що повинні робити дорослі:

  • спостерігати та аналізувати життя та поведінку дитини. Будьте уважні, доброзичливі, у жодному разі не «нападайте» і не дорікайте. Інакше ви ризикуєте створити конфліктну ситуацію і згодом дитина «закриється в собі» (особливо часто гострі реакції на критику можна спостерігати в підлітковому віці);

  • якщо в житті дитини багато «віртуала», потрібно намагатися «долучити» її до реального життя — спілкуванню, діям;

  • реально оцініть навантаження дитини з навчання, зобов’язаннями. Якщо контакт із дитиною втрачений, вона не хоче з дорослим розмовляти, перебуває в постійному стресі — знижуйте навантаження, вимоги, міняйте режим дня і його зміст;

  • оцініть кількість правил у житті дитини, наскільки багато у неї «потрібного» і «необхідного». Влаштовуйте дні, коли правила скасовуються, дозволяйте іноді їх порушувати. Обговоріть і підтримайте дитину, коли вона хоче щось змінити або скасувати;

  • простежте за «звуковим фоном» навколо дитини (телевізор, навушники, постійні розмови по телефону). Влаштовуйте «дні тиші» без музики і відео. Виїжджайте в цікаві місця або просто погуляйте в парку, де обмежений сторонній вплив. Мета — занурити дитину в тишу, власні думки, «тут і зараз», уповільнити швидку зміну картинок і звуків навколо;

  • навчіть дитину методам «збереження свідомості». Коли страшно, паніка, тривожність, нерозуміння, потрібно вимкнути комп’ютер, побути в тиші, прийняти душ, зробити дихальні вправи, виспатися, поговорити з близькими дорослими;

  • якщо є ознаки того, що дитина недосипає, постарайтеся вплинути на її режим дня. У постійно «недоспаному» стані знижується здатність критично мислити, погіршується пам’ять, посилюється тривожність і сугестивність, знижується імунітет. Здоровий і повноцінний сон дає можливість відновитись і фізично, і психологічно;

  • навчайте дитину критичному мисленню: задавати незручні, але доречні питання, будувати логічні ланцюжки, відповідати «ні» або «я подумаю» на незрозумілі пропозиції;

  • задайте собі питання: якби ваша дитина не була б успішною, не досягала певних висот, чи пишалисяб ви нею? А дитина знає вашу відповідь? Потрібні спільні обговорення важливих сімейних питань, своя зона відповідальності в родині, довіра та відкрите обговорення будь-яких питань.

  • влаштуйте дитині можливість бути значущим, робити щось потрібне та корисне, і краще, якщо це буде в колективі.

Нагадаємо, психологи ДСНС розповіли, як діяти, якщо дитина побачила щось шокуюче і налякана. Адже наші діти, на жаль, теж бачать страшне обличчя війни.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.