Новини
2246
20 вересня 2019 о 19:30

Робота медсестер у школах є компетенцією місцевих рад та системи міністерства охорони здоров’я – а не МОН  

На запит «Всеосвіти» Міністерство освіти і науки розтлумачило, хто відповідальний у разі відсутності медичної сестри у закладі освіти.

Хто відповідає за наявність і забезпечення роботи медсестри у школі

Організація медичного обслуговування у закладах освіти, які належать територіальним громадам або передані їм, належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (підпункт 6 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») – пояснила Тетяна Голубова, начальниця управління з питань інформаційної політики та комунікацій МОН.

До речі, у згаданому підпункті Закону про самоврядування також указано, що організація харчування у закладах освіти теж належить до повноважень виконкомів місцевих рад.

Організація медичного обслуговування в системі освіти забезпечується відповідно до джерел фінансування закладів освіти (стаття 77 «Закону України «Про освіту») – додала пані Голубова.

Таким чином, для шкіл, що належать територіальним громадам, фінансування роботи медичної сестри (лікаря) є зоною відповідальності виключно освітнього підрозділу виконкому місцевої ради (освітнього підрозділу міськдержадміністрації), який розподіляє фінансування між школами.

Для шкіл, що належать підприємствам, установам, колективам, громадським чи комерційним установам, або ж приватним особам – фінансування роботи медичної сестри (лікаря) є зоною відповідальності розпорядників джерел фінансування таких закладів.

Яких медичних працівників шкіл мали би фінансувати місцеві ради або спонсори шкіл

Типовими штатними нормативами закладів освіти, затвердженими наказом МОН від 06.12.2010 № 1205 (зі змінами 01.02.2018 № 90), передбачено залежно від кількості дітей у закладі освіти введення посад: 

  • Сестри медичної на повну ставку (при кількості 101 і більше учнів)
  • Сестри медичної на 0,5 ставки (при кількості 100 і  менше учнів;
  • Сестри медичної на 0, 25 ставки (у філіях опорних шкіл за наявності 20 і більше учнів у філії);
  • Сестри медичної з дієтичного харчування на повну ставку (при понад 200 учнів, які харчуються)
  • Сестри медичної з дієтичного харчування на 0,5 ставки (при кількості від 60 до 200 учнів, які харчуються).
  • Лікаря-педіатра (за наявності 1000 і більше учнів);

Контроль за охороною здоров'я учнів (вихованців) законодавством покладається на місцеві органи охорони здоров'я, – підкреслила представниця МОН.

З цих тлумачень можна зробити висновок: у разі відсутності у школі медичного працівника через відсутність фінансування відповідальність лежить не на директорі школи, місцевих органах освіти, інших органах системи Міністерства освіти – а на «власнику» школи: місцевій раді для державних шкіл або спонсорах школи для недержавних закладів освіти.

Читайте також: Дії медпрацівників школи при отриманні травм дитини

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.