Новини
1662
21 грудня 2020 о 14:34

Рівний доступ до освіти для хлопців і дівчат: Олена Зеленська про нову міжнародну ініціативу в Україні

Партнерство Біарріц – це про рівність, рівні права та можливості жінок і чоловіків.

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності. Зокрема йдеться про забезпечення однакового доступу до освіти для хлопців та дівчат незалежно від вибору професії.

Партнерство Біарріц – це про рівність, рівні права та можливості жінок і чоловіків; про руйнування соціальних, економічних, ментальних та фізичних бар'єрів.

За ініціативи першої леді Олени Зеленської, 11 вересня 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх:

Таке Партнерство не має бути чимось абстрактним, воно повинне реалізуватись не на папері, а мати чіткий план і втілюватись у конкретних проєктах. Наразі ми маємо дорожню карту, і я сподіваюся на активну та плідну співпрацю профільних міністерств, – зазначила Олена Зеленська на своїй сторінці у фейсбуці.

Також перша леді підкреслила, що проводиться активна робота над тим, аби у наступному році:

  1. Зменшити розрив у оплаті праці жінок і чоловіків.

  2. Розвивати безбар’єрний публічний простір.

  3. Досягнути однакових можливостей для матері та батька щодо декрету.

  4. Протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству.

  5. Забезпечити однаковий доступ до освіти незалежно від вибору професії для хлопців та дівчат.

Олена Зеленська наголосила, що для того, аби Партнерство в жодному разі не існувало просто на папері, а дійсно жило та розвивалося в реальних проєктах, потрібно зосередитися на його виконанні.

Завдяки ініціативі першої леді ми зараз робимо потужні кроки для подолання нерівності у можливостях жінок та чоловіків. Відтепер ми маємо чіткий план як позбутись стереотипів щодо розриву у рівні заробітної плати, права на батьківську відпустку по догляду за дитиною, здобуття освіти за принципом «жіноча» або «чоловіча» професія, «доступну інфраструктуру» для людей з особливими потребами чи «сміття з хати не винось» щодо домашнього насильства, – наголосила віцепрем’єрка Ольга Стефанишина.   

Також вона додала, що Україна уже є невід’ємною учасницею загальноєвропейського цивілізаційного процесу, де проводиться масштабна робота в напрямку боротьби з нерівністю. Крім того, держава сьогодні робить усе, щоб українці мали рівні права та можливості, а вирішувати чи користуватися ними чи ні, – це вже право кожного особисто.

Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» писала про те, як гендерна рівність проявляється в освіті та що з цим робити.


Читайте також: Категорії освітніх труднощів в учнів з ООП та рівні підтримки в інклюзивних класах: проєкт МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: