Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Ракета летить 30-40 секунд: освіта у прифронтових зонах

російські терористи цілком свідомо гатять саме по закладах освіти.

Наразі триває активна підготовка в Харківській області до нового навчального року. Однак остаточне рішення, як саме та у якому форматі проходитиме навчальний процес, буде вирішено ближче до 1 вересня.

Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Виходячи, в першу чергу, від характеру бойових дій і наявних на той момент ризиків і загроз для життя і здоров'я дітей, ми не маємо жодного права наражати наших дітей на небезпеку, — наголосив він.

Очільник області поінформував, що з 715 загальноосвітніх шкіл області 17 повністю зруйновані обстрілами російських окупантів, 200 приміщень пошкоджені, а укриття, що відповідають вимогам безпеки, наявні лише в 64 школах.

Але головна потенційна небезпека для наших дітей навіть не в тому, що в багатьох школах ще під час проєктування не були передбачені укриття, а в дуже короткому часі підльоту ракет, випущених з території рф. Ракета, запущена в напрямку Харкова з передмість Бєлгорода, досягає обласного центру за 30-40 секунд, — констатує Синєгубов.

Тобто за цей час неможливо вивести усіх дітей із класів і розмістити в укритті.

У школах Харкова проводилися відповідні тренування, і практика засвідчила, що на організовану евакуацію учнів в укриття витрачали до 5 хвилин, — повідомив голова ХОВА.

Очільник області додав, що всі ці аспекти стосуються також вищої та професійної освіти.

Із 24 вишів, що працюють в Харківській області, приміщення 21-го пошкоджене внаслідок обстрілів. Останнім часом росіяни цілком свідомо гатять саме по закладах освіти. Судячи з усього, це один зі способів для ворога тероризувати мирне населення та посіяти в нашому суспільстві страх і паніку. Але окупантам це не вдасться, — констатує Синєгубов.

Нагадаємо, сьогодні повітряну тривогу на Харківщині оголосили о 4:09. Вибухи пролунали одночасно з сиреною — о 4:09 два «приходи». Російська ракета вгатила в будівлю одного з університетів Харкова. Попередньо, російські окупанти вдарили по вишу ракетою «С-300».

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.