Радовель

Радість з великими надіями – як відкривали надсучасний Біотехнологічний ліцей «Радовель»

15 вересня у с. Радовель Житомирської області відбулося відкриття одного з найсучасніших навчальних закладів України.

15 вересня у с. Радовель Олевського району, що на Житомирщині, відбулося відкриття Біотехнологічного ліцею – чи не найсучаснішого державного закладу середньої освіти в Україні.

Із ЗОШ до зірок

Історія новоствореного ліцею почалася у травні 2018-го. Щойно рішенням Олевської районної ради було дозволено реорганізацію Радовельської ЗОШ І–ІІІ ступенів, як колишня школа перетворилася на масштабний будівельний майданчик – щодня тут працювало близько 80 будівельників. І все для того, щоб до 1 вересня на місці ЗОШ постав надсучасний ліцей. Трохи не встигли. Але результат того вартий – школа в Радовелі перетворилася на освітній заклад, що відповідає усім світовим вимогам: будівля з енергоефективністю класу А має сучасний мотиваційний дизайн та повністю доступна для дітей з особливими освітніми потребами.

Ліцей оснащено 26 інтерактивними дошками, обладнанням для якісного навчання з усіх академічних предметів, а також для занять гончарством, театральним мистецтвом, кулінарією, дерево- та металообробкою, тхеквондо, футболом, баскетболом, волейболом, грою на музичних інструментах тощо.

І все це безкоштовно, у сільській школі! Хоча й реалізовано не за державні кошти – ініціатором та інвестором проекту виступив колишній випускник Радовельської ЗОШ бізнесмен Михайло Весельський. Загалом пан Михайло поставив перед собою амбітне завдання перетворити Радовель на найкраще село України: він допомагає місцевим мешканцям з налагодженням у селі приватного підприємництва, будує гостьовий будинок для вчителів нового ліцею, а також закупив сучасну карету швидкої допомоги.

Без лінійки і дзвоника

З технічних причин початок навчального року у Біотехнологічному ліцеї «Радовель» було перенесено з 1 на 15 вересня. На церемонію відкриття завітали Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, представники об’єднаних територіальних громад Житомирщини.

Свято Першого дзвоника в інноваційному закладі освіти пройшло не менш інноваційно – не лише без лінійки, але й, власне, без першого дзвоника.

Урочистості розпочалися підняттям Державного прапора України, прапорів села Радовель та ліцею. Далі настала черга офіційних привітань.

Михайло Весельський зазначив, що новий ліцей – це можливість здобуття якісної освіти для дітей зі звичайних родин. Пан Михайло особливо наголосив на тому, що навчання в освітньому закладі й надалі буде виключно безкоштовне. Він також пригадав власне дитинство, яке провів у Радовелі, й те, як нестерпно йому хотілося втекти із села.

Шановні батьки! Цей ліцей – це можливість для ваших дітей здобути ті знання й здібності, що допоможуть їм у житті. Я прошу вас: звільніть дітей, не забирайте на свиней час, який вони можуть витратити на навчання, – попросив меценат.

Після цього Геннадієві Зубкові та Михайлові Весельському разом з учнями і батьками в ігровій формі було запропоновано перевірити, чи вони самі ще не забули грамоту – треба було зібрати слово з букв на картках. Виявилося, що читати ніхто-таки не розучився, й з карток миттєво постало слово «ВІТАЄМО!». Щоправда, справа наліво…

Тим часом свято продовжилося танцем вчителів – молодих і ще молодших.

Не встигли вони дотанцювати, коли на уявну сцену перед ліцеєм вибігли… страуси! Та й заходилися клювати гостей у голови.

А поки дітей і дорослих розважали африканські птахи, Геннадій Зубко з Михайлом Весельським вручили букварики першачкам – їх до ліцею «Радовель» пішло 22. Варто зазначити, що новий заклад освіти загалом може прийняти 414 учнів. Проте наразі в ньому навчається лише 240 учнів, серед яких є 4 дітей з особливими освітніми потребами, а близько 70 школярів приїжджають на уроки з інших населених пунктів Олевського та Овруцького районів.

На цьому урочистості майже завершено, лишається перерізати стрічку – й у Біотехнологічному ліцеї «Радовель» розпочнеться перший навчальний рік. Відтак ножиці бере один з першокласників і, не роздумуючи, блискавично перерізає зелену стрічку. Гості, журналісти і фотографи навіть не встигають помітити, коли це відбулося.

Від стрічки відрізають пам’ятні шматочки – і ліцей відкрито!

Учні йдуть до класів на перші уроки. Слідом за ними до ліцею прямують і всі охочі побачити, який вигляд має сучасна освіта зсередини. А поки гості захоплено блукають кабінетами ліцею, на ґанку ошатні куховари розрізають святковий торт.

Післяслово після свята

Свята минають швидко. Сьогодні в Біотехнологічному ліцеї вже розпочалися навчальні будні – саме в їхній рутині перед «Радовелем» постають серйозні виклики. Чи зможе сучасний навчальний заклад у маленькому селі, віддаленому від великих міст і наукових центрів, впоратися з ними? Адже обладнання не може навчити саме. Головне у школі – ідеї, якими живе її педагогічний колектив. Як свідчить досвід того ж Василя Сухомлинського, 100-літній ювілей якого невдовзі відзначатимуть у всьому світі  – навіть з нічого можна збудувати все. Перед «Радовелем» стоїть, здавалося б, простіше завдання – маючи все, що стосується матеріальної складової навчання, наповнити його ідеями, які дозволять дітям вирости успішними розвиненими особистостями.

Наразі важко сказати, яких моделей навчання дотримуватимуться в ліцеї. Конкурс на заміщення вакантних посад Біотехнологічний ліцей «Радовель» оголосив на своїй сторінці у Facebook тільки на початку серпня.

На сьогодні педколектив уже сформовано. Тут залишилися 19 вчителів з колишньої Радовельської ЗОШ. Склад команди також оновлено 10 «новобранцями», які повірили у проект і приїхали до села з різних куточків України. Але в освітньому закладі досі немає директора, офіційний конкурс на цю посаду лише щойно розпочався.

Перед початком навчального року вчителі пройшли курси користування мультимедійними дошками від компанії EdPro. Також для колективу ліцею провели тренінги з арт-терапії, ментальної арифметики, розвитку креативного мислення. Чи вистачить вчителям мотивації рухатися далі – покаже час. Наразі ж найвищими навчальними досягненнями учнів з Радовеля були участі в обласних олімпіадах з різних предметів. А за результатами ЗНО у 2018 році Радовельська ЗОШ посіла в рейтингу по Житомирській області лише 339 місце з усіх 405 шкіл.

«Всеосвіта» щиро бажає колективу новоствореного ліцею подолати усі труднощі та досягнути найвищого результату!

Репортаж: Дмитро Кузьменко

Посилання на фотозвіт: https://www.facebook.com/pg/vseosvita/photos/?tab=album&album_id=1980831658641848 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
1
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!