Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2828
5 липня 2021 о 13:57

Профстандарти директора та вихователя ЗДО: Міносвіти пропонує проєкти для громадського обговорення

Пропозиції та зауваження до проєктів приймаються до 15 липня 2021 року.

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення Проєкт професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» та Проєкт професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти».

Про це йдеться на сайті МОН.

Профстандарт вихователя ЗДО

Загальні компетентності:

 • Громадянська компетентність. Здатність діяти відповідально і свідомо на засадах поваги до прав і свобод людини та громадянина; реалізувати свої права і обов’язки; усвідомлювати цінності громадянського суспільства та необхідність його сталого розвитку.

 • Соціальна компетентність. Здатність до міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня.

 • Культурна компетентність. Здатність виявляти повагу та цінувати українську національну культуру, поважати багатоманітність і мультикультурність у суспільстві; здатність до вираження національної культурної ідентичності, творчого самовираження.

 • Лідерська компетентність. Здатність до прийняття ефективних рішень у професійній діяльності та відповідального ставлення до обов’язків, мотивування людей до досягнення спільної мети.

 • Підприємницька компетентність. Здатність до творчого пошуку й реалізації нових ідей, до самопрезентації та результатів своєї професійної діяльності; здатність до керування власним життям і кар’єрою, планувати й управляти культурними та соціальними проєктами, критично мислити.

 • Етична компетентність. Здатність усвідомлювати свої професійні можливості та діяти лише в межах рівня професійної підготовленості, діяти на основі етичних міркувань (мотивів), доброчесності, соціальної відповідальності, поваги до різноманітності та мультикультурності.

Обов’язки вихователя:

 1. Організація, забезпечення та реалізація освітнього процесу.

 2. Участь у створенні, підтримці та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного освітнього середовища.

 3. Партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу.

 4. Професійний розвиток та самовдосконалення

З повним текстом проєкту ви можете ознайомитися тут:

Профстандарт керівника (директора) ЗДО

Загальні компетентності:

 • Громадянська компетентність. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо; реалізувати свої права й обов’язки як члена суспільства і громадянина держави, усвідомлювати свої обов’язки і відповідальність перед суспільством/громадою за результати професійної діяльності, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

 • Соціальна компетентність. Здатність до ефективної комунікації і міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня.

 • Культурна компетентність. Здатність до усвідомлення, цінування й поваги багатоманітності та мультикультурності у суспільстві, творчого самовираження.

 • Цифрова компетентність. Здатність до впевненого і критичного використання цифрових технологій і ресурсів, цифрового освітнього середовища у професійній діяльності, повсякденному житті, комунікації.

 • Підприємницька компетентність. Здатність до генерування нових ідей, виявлення ініціативи та підприємливості.

 • Етична компетентність. Здатність усвідомлювати свої професійні можливості та діяти лише в межах рівня професійної підготовленості, діяти на основі етичних міркувань (мотивів), доброчесності, соціальної відповідальності, поваги до різноманітності та мультикультурності.

Обов’язки керівника (директора):

 1. Організація здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного освітнього середовища.

 2. Управління закладом дошкільної освіти.

 3. Безперервний особистісний та професійний розвиток.

 4. Лідерство і партнерська взаємодія.

 5. Стратегічний розвиток закладу дошкільної освіти.

З повним текстом проєкту ви можете ознайомитися тут:

Зауваження та пропозиції до проєктів приймаються до 15.07.2021 або у письмовому вигляді та електронною поштою за адресами: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135, e-mail: savytska@mon.gov.ua (Савицька Оксана Олександрівна, державний експерт експертної групи з питань дошкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН).

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Освітній процес у закладах дошкільної освіти: у МОН обговорили сутність та інноваційний потенціал

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.