Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Атестація педагогічних працівників у 2022/2023 н.р.: що потрібно врахувати в сучасних умовах?
»
Взяти участь Всі події

Про особливості прийому вступників із ТОТ

Міносвіти надало роз’яснення щодо типових питань про особливості вступу абітурієнтів із тимчасово окупованих росією територій.

Міносвіти надало роз’яснення щодо особливостей вступу абітурієнтів із тимчасово окупованих росією територій України та мешканців лінії зіткнення.

Згідно з листом МОН, вступники, які виїхали на підконтрольну Україні територію до 1 січня 2022 року, не можуть кваліфікуватись за пільговою категорією 107 (мешканці тимчасово окупованої росією території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення).

Такі вступники можуть бути кваліфіковані за пільговою категорією 117 (внутрішньо переміщені особи) або пільговою категорією 109 (мешканці особливо небезпечної території), якщо вони не зареєстровані на іншій, крім тимчасово окупованої рф та особливо небезпечній територій, та ними буде надано документальне підтвердження проживання на особливо небезпечній території.

Окрім того, Міносвіти повідомило, що граничний строк прийому заяв і документів для вступників, які претендують на квоту-2 та вступають на основі результатів НМТ чи ЗНО, не встановлений, тому визначається приймальною комісією закладу вищої освіти.

Визначення відбувається з урахуванням того, що оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за бюджетні кошти здійснюється не пізніше 12:00 17 серпня.

Після цих дат вступники, які претендують на квоту-2, можуть подавати документи в порядку завершального етапу вступної кампанії. Строки прийому документів на завершальному етапі вступної кампанії визначаються закладами вищої освіти, але не пізніше 12:00 29 вересня, — оголосили у Міністерстві освіти.

Окрім того, вступники, які отримали рекомендації до зарахування за квотою-2, можуть підтвердити лише одну рекомендацію з найвищою визначеною вступником пріоритетністю, за якою така рекомендація була надана, та мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення.

Вступники, які отримали хоча б одну рекомендацію до зарахування на бюджетне місце за квотою-2, але не виконали вимоги до зарахування за найвищою визначеною ними пріоритетністю у встановлений термін, втрачають право на участь у конкурсі на місця державного або регіонального замовлення, включаючи заяви за іншими пріоритетностями та можливість переведення на місця державного (регіонального) замовлення в межах вступної кампанії 2022 року, — йдеться у роз'ясненні МОН.

Нагадаємо, посадовці Міносвіти звинуватили освітнього омбудсмена в нефаховості якості опитування про готовність закладів освіти до початку навчання під час повномасштабної війни в країні.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.