Пріоритетність та статус заяв: особливі деталі та важливі факти

Про підводні камені пріоритетів заяв та тлумачення статусів.

Сьогодні, 12 липня, пройшло рівно два дні від початку подання заяв на участь у конкурсному відборі до вишів України. Але кількість поданих документів справді вражає – близько 280 тисяч заяв. Традиційно, лідером серед студентських міст виявилась столиця, сюди подали понад 82 тисячі запитів від абітурієнтів. На другому місці опинились виші Харкова (прийнято 37 тисяч заяв). Далі – Львів (28 тис.), Дніпро (23 тис.) та Одеса (19 тис.).

Цьогоріч вступники на бакалавра та наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість запитів до необмеженої кількості закладів вищої освіти.

Для того, щоб уточнити, яка саме форма фінансування навчання цікавить абітурієнта, під час подання кожної заяви вступник обирає самостійно в електронному кабінеті з випадного списку в рядку «Джерело фінансування» одну з опцій:

 • на бюджет (в разі не отримання рекомендації – на контракт);
 • виключно на контракт.

У кожній заяві, яку абітурієнт подає на бюджет, він обов’язково має обрати її пріоритетність – від 1 до 7 (1 – найвища пріоритетність, 7 – найнижча). У такий спосіб вступник позначає, на які конкурсні пропозиції у яких вишах він хоче вступити найбільше – таким заявам варто присвоїти найвищу пріоритетність.

Пріоритетність потрібна для того, щоб алгоритм адресного розміщення держзамовлення «розумів», у якій послідовності треба розглядати заяви вступника. Розглядаються абсолютно всі заяви. І на порядок цього розгляду впливає лише обрана пріоритетність – більше нічого. Ні час подання, ні розмір конкурсного бала на це не впливають, – зауважив очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.


 Важливий факт №1 
Після подання заяви змінити її пріоритетність вже неможливо!

Однак, якщо заклад вищої освіти ще не встиг зареєструвати вашу заяву, тоді ви може її скасувати, а замість неї подати нову з відкорегованою пріоритетністю. Якщо ж заява вже зареєстрована, то в разі її скасування ви втратите пріоритет без можливості його поновлення.


 Важливий факт №2 
Після анулювання заяви пріоритетність зміщується.

Якщо вступник анулює заяви з першочерговим пріоритетом, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетністю 1 і 2 скасовані, отже найвища – 3. Саме з неї почнеться розгляд заяв абітурієнта. Водночас, ця заява розглядатиметься на рівні з першою пріоритетністю серед інших запитів решти вступників.


Знайти ще більше деталей ви зможете, завантаживши Інструкцію щодо роботи з системою, яку надає Міносвіти для ознайомлення вступникам.


Інструкція щодо роботи з системою подання заяв в електронній формі


Відстежити процес обробки вашої заяви можна в персональному електронному кабінеті на платформі Єдиної державної бази з питань освіти й у цьому допоможуть статуси. Розглянемо кожен із них, аби краще розуміти, що саме значать ці формулювання. Статуси можуть бути такими:

 • Зареєстровано в Єдиній базі
  Такий напис підтверджує факт подання електронної заяви до обраного вишу;
 • Потребує уточнення вступником
  Абітурієнти, які побачили напроти своєї заяви такий статус, мають звернутися до закладу, що виявив неточності. Конкретизувавши що саме не так, вступник надає усю необхідну інформацію.
  Важливо! Контакти приймальних комісій містяться в електронних кабінетах та у конкурсних пропозиціях закладів вищої освіти.
 • Скасовано вступником
  Заяву скасовано до присвоєння статусів «Зареєстровано у закладі освіти» і «Потребує уточнення вступником» (у такому випадку можливо скасувати заяву на бюджет без втрати пріоритету і подати замість неї нову) ;
 • Зареєстровано у закладі освіти
  Заяву прийнято до розгляду;
 • Допущено до конкурсу
  Заяву залучено до участі у конкурсному відборі на вступ до вишу;
 • Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)
  Вступник може претендувати на участь у конкурсному відборі серед абітурієнтів, які розраховують на навчання на контрактній основі;
 • Відмовлено закладом освіти
  Заяву не допущено до участі у конкурсі на підставі рішення приймальної комісії;
 • Скасовано закладом освіти 
  Заяву скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії (у разі виявлення технічних помилок, зроблених під час внесення даних до Єдиної бази);
 • Рекомендовано до зарахування
  Вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на бюджетне місце;
 • Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)
  Абітурієнт може розраховувати на навчання у виші за контрактом;
 • Включено до наказу
  Вступника зараховано на навчання до закладу вищої освіти;
 • Включено до наказу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)
  Абітурієнт зарахований до вишу на контрактній основі.

Переглянувши відео, створеного Інфоресурсом для ознайомлення абітурієнтів зі статусами заяв, ви знайдете більше дрібниць:

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
6
міс.
1
6
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.