Причини істерик у школярів: як зарадити та допомогти

Американські вчені дослідили причини занепаду сил та істерик в учнів після перебування в школі та розробили декілька порад, які зможуть покращити стан школяра і зберегти спокій батьків.

Початок навчального року – важкий час і для дітей, і для батьків. Зміна розпорядку дня, ранні підйоми та величезний обсяг інформації. Усе це у поєднанні з гуртками, секціями та домашніми завданнями неабияк виснажує. І тоді наступає момент, коли батьки і сама дитина не розуміють, у чому причина істерик та зіпсованого настрою.

Виявляється, що це – звичайне явище, яке американські вчені назвали – «Згортання після школи» (After-school Restraint Collapse).

Такий стан у дітей настає після тривалого перебування в школі: дитина може кричати чи плакати без реальних причин. А може просто мовчати, занурившись у себе і будь-які спроби розговорити її здаються марними.

«Згортання після школи» може відбуватись впродовж усього навчального року або я перших кількох місяців навчання, коли дитина тільки пристосовується до нового розпорядку, – зазначила дослідниця та авторка терміну Андреа Лоуен Наїр.

І цей стан може виникнути в учнів, які мають зразкову поведінку. Тож, що змінюється, коли учень приходить додому?

За словами пані Наїр, зрив стриманості після школи відбувається через те, що діти вивільняють свої емоції впродовж дня. Тобто дитина цілий день співпрацює зі своїми вчителями і водночас спілкується чи грається з однокласниками. Це призводить до емоційного та фізичного виснаження. Однак, це явище пояснюється не просто втомою. 

Психологи вважають, що діти звикають бути поруч з батьками, а похід до школи відокремлює їх від родини. Саме це викликає у школяра стрес. Хоч він і сам цього не розуміє. Ця емоція схожа на пошук загубленої дитини в супермаркеті. Уявіть, ваша дитина загубилась, ви її знаходите і відчуваєте полегшення. Але це почуття швидко змінюється гнівом, адже дитина вас не слухала, тому й загубилась.

Так само почуває себе і дитина після школи. Довгий день сповнений емоцій, а вас не було поруч, тож з усім, що відбувалось, доводилось впоратись самотужки, – розповідає Наїр.

Працювати з будь-якою проблемою набагато легше, якщо знаєш її причини. Отже, тепер, коли ви знаєте, що таке «Згортання після школи» та чому воно відбувається, вам буде легше зрозуміти свою дитину.

 А ось кілька пропозицій, щоб допомогти дитині, яка переживає подібний стан: 

Радісна зустріч

Обніміть дітей, коли будете забирати зі школи та скажіть, як сильно їх любите. Якщо дитина не хоче розмовляти – дайте їй час. Замість того, щоб закидувати питаннями, підбадьорте дитину позитивними діями та словами.

Простір для роздумів

Створіть для дитини тихий та спокійний простір, в якому вона зможе обдумати все, що сталося впродовж дня. Якщо ви їдете додому на машині, увімкніть радіо для фонового шуму. А вдома – залиштее дитину на певний час на самоті. Створення місця для роздумів допоможе малечі підготуватися до школи та врегулювати свої емоції.

Час від часу, ви можете придумувати цікаві занняття. Короткі коментарі не виведуть дитину  із своїх роздумів, але дадуть знати, що ви думаєте про неї, не змушуючи розмовляти.

Час для відновлення

Дітям потрібен час, щоб відпочити після довгого шкільного дня, як і вам. У той час, як ви відновлюєте сили лежачи на дивані, дитина може зробити це за допомогою гри чи малювання. Нехай дитина самостійно встанвлює темп розмови, під час відпочинку їй легше відкритись. Тоді можна поступово почати задавати складні питання. 

Веселощі

Грайте в ігри разом, і нехай ваш внутрішній малюк досхочу набавиться. Адже сміх – найкращі ліки. Будьте зразком для дитини. Дивлячись на ваш похмурий настрій, вона точно не почне радіти. А головне – любіть свою дитину, будьте поруч та підтримуйте. Іноді домашнє завдання може зачекати. А ось похід за морозивом – навряд чи!


Пропонуємо вам переглянути вебінар на тему «Арт-терапія в педагогічній практиці. Емоційний розвиток особистості засобами арт-терапії». Запропоновані вправи дадуть можливість в цікавій, зручній формі подолати накопичений стрес, стабілізувати нервову систему учнів. Також арт-терапевтичні інструменти допоможуть запобігти професійному вигоранню, відпочити і отримати задоволення від творчого процесу.

Перегляд за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/art-terapia-v-pedagogicnij-praktici-emocijnij-rozvitok-osobistosti-zasobami-art-terapii-54.html


Читайте також, «Я пішов гуляти. Буду пізно»: як уберегти дитину від шкідливих факторів ззовні. 

Авторка: Любава Кулинич

Джерело: The Asianparent singapore

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
6
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!