Новини
282
17 травня 11:38

Президент України вручив відзнаки лауреатам Державних премій України в галузі науки і техніки 2020 року

Указами Володимира Зеленського лауреатам присуджено 14 премій.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лауреатами Державних премій України в галузі науки і техніки 2020 року, авторами наукових робіт у сфері оборони, космосу й медицини та вручив їм відзнаки. Про це повідомляється на офіційному сайті офісу Президента України.

Така зустріч відбулася 15 травня 2021 року, у День науки в Україні. У цей день Володимир Зеленський привітав усіх присутніх та наголосив, що винаходи науковців важливі як для сучасників, так і для майбутніх поколінь українців, бо приносять користь та служать українському народові.

На сході України триває війна з агресором, тому всі ваші наукові винаходи та відкриття – це не лише ваші особисті здобутки й ваш творчий шлях, це ще й значний внесок у зміцнення національної безпеки й оборони нашої країни. Сьогодні це має велике значення, – підкреслив глава держави.

Указами Глави держави лауреатам присуджено 14 премій. Розмір Державної премії України в галузі науки і техніки на 2020 рік – 300 тис. грн кожна. Крім того, відзнаки отримали й роботи, які становлять державну таємницю.

Зеленський також згадав видатних науковців, якими пишаються українці та чиї імена відомі всьому світові, зокрема це: академік Володимир Вернадський, винахідник Іван Пулюй, учений-селекціонер Володимир Симиренко, вчений Олександр Богомолець, лікар Микола Амосов, конструктор Олег Антонов, авіаконструктор Ігор Сікорський, конструктор Сергій Корольов, науковець Борис Патон та багато інших.

Президент Національної академії наук України, голова Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Анатолій Загородній наголосив:

Лауреати цих премій не лише збагатили науку новими знаннями у різних галузях, а й на практиці застосували свої наукові здобутки для розвитку нашої держави, зокрема для зміцнення її безпеки та обороноздатності.

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким із наступного року Державна премія в галузі науки і техніки буде перейменована на Національну премію України імені Бориса Патона.

Фотоматеріали взято з офіційного сайту Президента України

Також вас може зацікавити матеріал: Реорганізацію санаторних шкіл відтерміновано: Президент підписав закон

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?