Новини
725
7 червня 18:18

Право мати вибір – основа забезпечення якісного навчання для дітей з ООП, – Міносвіти

Батьки здобувачів освіти мають право вибору навчати дітей у звичайній школі, в інклюзивних класах чи у спеціальній школі, зазначив очільник МОНу.

Одним з пріоритетних напрямів діяльності МОН є розвиток інклюзивного навчання. Саме тому Міністерство освіти і науки Украни системно працює над створенням нових можливостей для дітей з особливими освітніми потребами. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час другого дня Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Очільник МОНу також зосередив увагу й на тему спеціальної освіти:

Тут неприйнятні жодні маніпуляції, які часом мають місце. А будь-які адміністративні рішення місцевих органів з цих питань потребують виваженості й орієнтування насамперед на інтереси дітей.

За словами Шкарлета, Закарпатська область закрила всі заклади такого типу. На його думку, такого не може бути, адже батьки здобувачів освіти мають право вибору навчати дітей у звичайній школі, в інклюзивних класах чи у спеціальній школі.

Основа забезпечення якісного навчання для дітей з особливими освітніми потребами – це право мати вибір. Саме така позиція МОН, – наголосив Сергій Шкарлет.

Наразі #МОН переглядає підходи до організації надання спеціальної та інклюзивної освіти дітям з #ООП. Серед пріоритетів – розвиток інклюзивної освіти.

Крім того, команда МОН працює над проєктом Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти на 2021–2031 роки, головною метою якої є забезпечення доступу кожної особи до якісної освіти з урахуванням її можливостей, потреб та задля розвитку її потенціалу.


Для того, щоб підвищити рівень обізнаності з питань інклюзії, зрозуміти переваги та розвиток позитивного ставлення до впровадження інклюзивної освіти та розкрити особливості створення безбар’єрного середовища закладу освіти, долучайтесь до перегляду Всеукраїнської онлайн-конференції  від «Всеосвіти» на тему «Освітній практикум: безбар'єрне освітнє середовище для дітей з особливими освітніми потребами»

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.