Повинна бути "лава запасних" вчителів: освітній експерт про кадрове забезпечення шкіл

Хвороба вчителя не повинна бути причиною зупинки навчального процесу.

У школах треба створити резерв вчителів на випадок Covid-19. Повинна бути лава запасних, яку має створювати точно не школа. Про це на своїй сторінці фейсбук написав освітній експерт Віктор Громовий.

Він поділився міркуваннями про те, що в кожній школі повинні бути резервні вчителі. Це стосується як нинішньої ситуації в освіті, так і механізму роботи шкіл в майбутньому.

Сьогодні активно обговорюється думка, що у школах мають створити резерв вчителів на випадок Covid-19. От тільки хто його повинен створювати? На мій погляд, точно не школа, — заявив Громовий.

Він зауважив, що в багатьох шкільних округах США є практика, яка працює: шкільний офіс має штат змінних вчителів-предметників.

Якщо в певній школі захворів вчитель, то завуч телефонує в округ з проханням прислати вчителя-предметника на заміну, — проінформував експерт.

Також він додав, що таку практику необхідно негайно запозичувати і впроваджувати в Україні.

А от заступник директора департаменту освіти та науки Львівської ОДА Роман Пастушенко вважає, що весь освітній процес контролюється дирекцією шкіл. Якщо не йдеться про масове захворювання педагогів на COVID-19, то ніяких клопотів із кадровим забезпеченням не може бути.

В частині шкіл дистанційне навчання уже є. Класи ділять на групи і організовують почерговість відвідування школи. Тому алгоритми індивідуального навчання уже напрацьовані. Певна річ, це додаткове навантаження для вчителів, але інших варіантів поки що немає, — наголосив Роман Пастушенко.

Захворювання вчителя не повинна стати причиною зупинки навчання, — сказав Пастушенко. — Адже до коронавірусу педагоги теж хворіли.


Вас також може зацікавити: Шкільне харчування під контролем: київські школи викладатимуть у соцмережах фото сніданків та обідів дітей

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!