і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Вчимося дружити. Шлях до ефективної комунікації
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Поради нушівцям: 5 способів безтурботних обчислень

Рахувати? Та, хіба ж це проблема?

Продовжуємо серію матеріалів про те, що обчислення – вкрай необхідна та цікава річ для дітей. Ми вже публікували 5 методів як довести дітям, що додавання – це круто та 7 цікавих підходів до вивчення таблиці множення. Сьогодні ми розповімо вам про нові шляхи зацікавити школярів математикою.


 

 Спосіб №1 

Яєшня для математика

На десяти пластикових контейнерах з-під іграшок від «Кіндер сюрпризів» нанесіть приклади. Візьміть картонну коробку від яєць та напишіть відповіді на дні кожної секції. Роздайте такі набори учням, нехай вони підберуть відповідну зону для розміщення контейнеру з прикладом.


 Спосіб №2 

Посуд з числами

Для полегшення обчислень, візьміть паперові стаканчики і на краю у порядку зростання напишіть цифри від 0 до 9. Також вам знадобиться стаканчики, на яких будуть написані дії та знак дорівнює (+ або -, =). Шляхом прокручування стаканчиків збільшуйте або зменшуйте число. За допомогою такого методу можна обчислювати як двозначні, так і трьохзначні числа.


 

 Спосіб №3 

Долоні-помічники

Для того, аби діткам простіше було орієнтуватися в обчисленнях, створіть долоні-помічники. На кольоровому папері діти обводять свої руки (можливо, їм знадобиться ваша допомога, також можете наголосити, що можна прийти на поміч сусіду по парті або другові). Нехай учні виріжуть свої намальовані рученята. Приклеюємо долоні до основного паперу, однак пальці лишаємо непроклеєними, щоб вони могли функціонувати як клапани. Їх діти зможуть загинати, під час додавання, та розгинати, при відніманні.


 Спосіб №4 

Дерево Архімеда

Виріжте з паперу дерево, у стовбурі зробіть 3 розрізи квадратної форми. Сформуйте кульки з пластиліну (або з іншого матеріалу) двох кольорів. Виріжте з паперу ще одну стрічку, на якій напишіть числа від 2 до 12. Нехай кожна дитина власноруч кидає гральні кубики (у прикладі їх 2, за бажанням, можна збільшувати їхню кількість). Викладіть ту кількість кульок одного кольору, яка випала на кубиках. Те ж саме з кульками іншого кольору. Порахувавши загальну кількість кульок, рухаючи стрічку з числами, діти вводять результат обчислень. За тією ж аналогією можна демонструвати дітям віднімання.


 

 

 

 Спосіб №5 

Сонце для математиків

Виріжте з картону коло, маркером розділіть його на сектори. У кожній частині напишіть приклад. На звичайні дерев’яні прищіпки приклейте числа-відповіді на приклади. Учні можуть обчислювати їх письмово, а потім, за допомогою прищіпок, фіксувати відповідь. Однак, можна практикувати і усний рахунок.


Навіть найскладніша наука може стати улюбленою, якщо вкладати душу у викладання дітям свого предмета. Дякуємо, що ви одні з тих учителів, що ставляться до своєї роботи, як до власного призначення. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти