Новини
9459
10 червня 15:01

Перли ЗНО-2021: Китай заснував лапшу, а борщ передається з покоління в покоління

Вчителі, залучені до перевірки ЗНО, зазначають, що цьогоріч отримали дуже багато «дивних» робіт.

ЗНО-2021 української мови – складено. Традиційно, після перевірки екзаменаційних робіт, у мережі можна знайти підбірку «перлів» з робіт абітурієнтів, які не можуть не викликати посмішку.

Однак цьогоріч деякі вчителі, залучені до перевірки #ЗНО, зазначають, що отримали дуже багато «дивних» робіт. Зокрема учителька гімназії Дар'я Дмитрієва на своїй сторінці у фейсбуці написала:

Попри абсолютно вдалу з усіх боків тему власного висловлення, ми отримали купу дуже дивних, як на мене, робіт. Якось несподівано з'ясувалося, що близько 20% випускників не розуміють, що таке стереотип навіть за умови наведених у тексті завдання визначень та прикладів. Інакше як можна потрактувати фрази «стереотип – це зла і погана людина» або «я себе відношу до позитивного стереотипу, тому що мені це подобається»? Скільки було прочитано про чорну кішку, порожні відра і блондинок, хай залишиться нашою страшною таємницею.

Зазначимо, що сертифікаційна робота з української мови налічує 40 завдань різних форм і складається з двох частин: «Частина 1» (39 завдань різних форм), «Частина 2» (завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю). Цьогоріч учасники ЗНО мали надати розгорнуту відповідь на проблемне питання:  Як стереотипи впливають на життя людини.

Також Дар'я Дмитрієва поділилась кількома «перлами» з колекції ЗНО-2021:

  • А зараз моє типу есе на тему «Стереотипи».

  • Людина бере інших людей під одну граблю.

  • Гребти усіх підходящих людей під одну миску.

  • Китай заснував лапшу.

  • Борщ передається з покоління в покоління.

  • Я зараз візьму людство і поїду на мотоциклі.

  • Негативні стереотипи роблять мітинги.

  • Стереотипи – це настільки тонке поняття, що краще про нього забути.

  • Стереотипи з'їдають народ зсередини.

Усі учасники уже можуть ознайомитись із завданнями сертифікаційних робіт та правильними відповідями до тестів в розділі «ЗНО-2021» на сайті УЦОЯО.

Матеріал, який вас може зацікавити:  
Тарас Шевченко був прекрасним мужчинкою: добірка перлів із ЗНО-2020
«Над прірвою у рожі», або найсмачніші перли із ЗНО-2019

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?