Папір із опалого листя: український студент запускає першу подібну переробку у світі

Валентин Фречка винайшов технологію переробки опалого листя на паперову продукцію, яка може стати новим розділом в екології.

Дуже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Тараса Шевченка Валентин Фречка.

Він зазначив, що днями технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні і готова до роботи в «масштабних умовах».

Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний, – написав Валентин.

За словами дослідника, зараз необхідно удосконалити певні деталі, але в цілому скоро можна буде говорити про першу в світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію.

 З чого все починалось? 

Валентин Фречка родом з села Сокирниця Хустського району Закарпатської області. Ще у школі хлопець кілька років поспіль ставав переможцем національних олімпіад з екології та біології, і був постійним учасником Малої академії наук. Валентин переміг на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел еко Україна 2018 та має золоту медаль з Міжнародного фестивалю інженерних наук і технологій Ifest у Тунісі.

Майже рік учень разом зі своєю вчителькою збирали опале листя з різних дерев. Наступним етапом було сортування цього листя в спеціальні бокси, де відбувались складні хімічні процеси. У підсумку, молодому науковцю вдалося отримати целюлозу, тобто в цілому – висушений лист паперу.

Виникла така ідея, якби можна було виготовити папір із опалого листя, яке у сільській місцевості, як правило, спалюється, – розповіла Ольга Сабадош, вчителька біології та хімії Сокирницької школи. – Це папір, який підходить для екопакетів і для друкування на принтері. Ми зробили висновок, що такий папір набагато економніше застосовувати та доцільно виготовляти порівняно з целюлозою із деревини. 

Основною метою є покращення целюлозно-паперової промисловості і плюс можливість утилізації опалого листя як сировини, яка має доволі потужний потенціал використання, – наголосив Валентин.  

#інновації #переробкалистя #талановитіукраїнці #вищаосвіта #всеосвіта

Джерело: МОН, Womo

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
8
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!