Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
1735
20 вересня 2019 об 11:20
pdf Роздрукувати

Папір із опалого листя: український студент запускає першу подібну переробку у світі

Валентин Фречка винайшов технологію переробки опалого листя на паперову продукцію, яка може стати новим розділом в екології.

Дуже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Тараса Шевченка Валентин Фречка.

Він зазначив, що днями технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні і готова до роботи в «масштабних умовах».

Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний, – написав Валентин.

За словами дослідника, зараз необхідно удосконалити певні деталі, але в цілому скоро можна буде говорити про першу в світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію.

 З чого все починалось? 

Валентин Фречка родом з села Сокирниця Хустського району Закарпатської області. Ще у школі хлопець кілька років поспіль ставав переможцем національних олімпіад з екології та біології, і був постійним учасником Малої академії наук. Валентин переміг на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел еко Україна 2018 та має золоту медаль з Міжнародного фестивалю інженерних наук і технологій Ifest у Тунісі.

Майже рік учень разом зі своєю вчителькою збирали опале листя з різних дерев. Наступним етапом було сортування цього листя в спеціальні бокси, де відбувались складні хімічні процеси. У підсумку, молодому науковцю вдалося отримати целюлозу, тобто в цілому – висушений лист паперу.

Виникла така ідея, якби можна було виготовити папір із опалого листя, яке у сільській місцевості, як правило, спалюється, – розповіла Ольга Сабадош, вчителька біології та хімії Сокирницької школи. – Це папір, який підходить для екопакетів і для друкування на принтері. Ми зробили висновок, що такий папір набагато економніше застосовувати та доцільно виготовляти порівняно з целюлозою із деревини. 

Основною метою є покращення целюлозно-паперової промисловості і плюс можливість утилізації опалого листя як сировини, яка має доволі потужний потенціал використання, – наголосив Валентин.  

#інновації #переробкалистя #талановитіукраїнці #вищаосвіта #всеосвіта

Джерело: МОН, Womo

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.