Папір із опалого листя: український учень представить свій проект у США

Валентин Фречка розробив проект з виготовлення паперу із опалого листя. Свій винахід хлопець представить у США.

Батьки та вчителі часто нарікають на те, що сучасні учні не можуть бути в міру відповідальними та цілеспрямованими. Але ми з вами знаємо, що це не так. Українських учнів та юних дослідників вже знає весь світ. Ми продовжуємо розповідати про неймовірні досягнення школярів, які переймаються проблемами екології. Свідомі громадяни думають над тим, як покращити екологічну ситуацію в країні. І поки одні думають, інші шукають шляхи вирішення проблеми.

Ідеться про юного дослідника із села Сокирниця Хустського району Закарпатської області. Валентин Фречка навчається в 11 класі та вже може похизуватися значними здобутками в області науки. Валентин кілька років поспіль стає переможцем національних олімпіад з екології та біології, є постійним учасником малої академії наук.

Валентин Фречка розробив проект із виготовлення паперу з опалого листя.  Він переміг на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел еко Україна 2018 та має золоту медаль з Міжнародного фестивалю інженерних наук і технологій Ifest у Тунісі.

Майже рік учень разом зі своєю вчителькою збирали опале листя з різних дерев. Наступним етапом було сортування цього листя в спеціальні бокси, де відбувались складні хімічні процеси. У підсумку, молодому науковцю вдалося отримати целюлозу, та загалом, висушений лист паперу.

Виникла така ідея, якби можна було виготовити папір із опалого листя. Значить, суть ідеї в тому, що листя опале, як правило, у сільській місцевості спалюється, - розповідає Ольга Сабадош, вчитель біології та хімії Сокирницької школи. Це такий папір, який підходить для еко-пакетів, і для друкування на принтері. Ми зробили такий висновок, що такий папір набагато економніше застосовувати та доцільно виготовляти ніж порівняно з целюлозою із деревини. 

Валентин Фречка детальніше розповів про сій проект та про плани відвідати США і представити свій винахід там.

Я їзджу із проектом по виготовленню паперу із опалого листя. Основною метою є покращення целюлозно-паперової промисловості і плюс можливість утилізації опалого листя, як сировина, яка має доволі потужний потенціал використання.  

Валентин готується до Міжнародної олімпіади по екології в Кенії.

В червні, ми будемо відїжати до США. Це буде міжнародний конкурс Genius Olympiad 2018.

Як зазначає Mukachevo.net, якщо український школяр успішно захистить свій проект, то матиме можливість отримати стипендію для навчання в Америці.

Залишилось побажати Валентину удачі! 

Фотоматеріал взято з офіційного ресурсу Mukachevo.net (На фото: Валентин Фречка)

Відео взято з офіційного YouTube-каналу

Посилання Mukachevo.net: http://www.mukachevo.net/ru

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.