Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

8 лютого 2019 о 17:52
0 0

Отримання Томоса внесуть до шкільної програми з історії

До квітня 2019 року вчителям історії будуть надані відповідні методичні рекомендації.

У нові підручники з історії України, які будуть друкуватися у 2019 році, буде внесено нову історичну подію – отримання Томоса про автокефалію Української Православної Церкви. А не раніше, ніж через два роки, подію буде внесено і до програми ЗНО. 
Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України, пише УНН.

Історія незалежної України вивчається в 11-у класі, якраз в цьому році ми друкуватимемо ці підручники. Щойно ми отримали Томос про автокефалію УПЦ, я дала доручення внести відповідні зміни до програми з Історії України. Вчора було останнє засідання робочої групи і протягом декількох тижнів ми затвердимо нову редакцію програми для 11-го класу наказом МОН. Автори підручників, які друкуватимуться цього року, муситимуть це врахувати, — розповіла Лілія Гриневич.

Очільниця Міносвіти зазначає, що до квітня 2019 року вчителям історії вже будуть надані детальні методичні рекомендації, щоб під час вивчення цього періоду вони обов’язково висвітлили тему отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

За словами Гриневич, до програми ЗНО тема отримання Томоса також буде внесена, однак не раніше, ніж через два роки.

Ми маємо непорушне правило, що у програму ЗНО вносяться зміни не пізніше, ніж за два роки до складання цього тестування. Тобто вже на початку 10-го класу випускники мають визначену програму ЗНО, за якою вони складатимуть тест. Отже, ми цьогоріч обов’язково внесемо зміни у програму ЗНО з Історії, але чинними вони будуть лише для випускників, які закінчуватимуть 11-й клас у 2021 році, — пояснила міністерка.