Освітній омбудсмен пропонує захистити директорів шкіл від покарань за самостійні рішення

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує надати директорам гарантії, які захищатимуть їх від переслідування за ухвалення самостійних рішень.

Про це йдеться в листі, який він надіслав до Комітету Верховної Ради та т.в.о. міністра освіти.

Ми маємо численні приклади двох моделей поведінки керівників. Одні відмовляються від будь-якої ініціативи, чекають на накази та розпорядження «згори». Така позиція призводить до суттєвих порушень прав учасників освітнього процесу, про що Служба освітнього омбудсмена має сотні звернень та скарг з приводу несвоєчасного ухвалення або взагалі – відсутності рішень, які критично необхідні для захисту прав та забезпечення освітнього процесу.

Інші – враховуючи нестандартні умови, в яких ми опинилися, на перше місце ставлять інтереси та безпеку здобувачів освіти та педагогічних, науково- педагогічних працівників, ухвалюють самостійні рішення за принципом «дозволено те, що не заборонено». Самі керівники такого типу і є тими, які можуть забезпечити ефективний розвиток української освіти. Але саме ці керівники можуть опинитися під ударом, коли їх почнуть перевіряти та карати саме за ініціативні рішення, – йдеться в документі.

Сергій Горбачов запропонував створити робочу групу за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів, Аудиторської служби та інших уповноважених установ, аби розробити відповідний захист дирикторів від покарань за самостійно ухвалені рішення На його думку, це дозволить захистити права учасників освітнього процесу в умовах системної невизначеності та відсутності необхідної нормативної бази.

Вас також може зацікавити: ЗНО може закінчитися розслідуванням причин масової захворюваності

2242
21.05.2020 18:44:00

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
0
міс.
1
7
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!