ЗНО може закінчитися розслідуванням причин масової захворюваності

Мати 11-ти класниці - лікар та кандидат медичних наук - вважає, що друга хвиля епідемії може припасти на терміни ЗНО.

Поки МОН офіційно затверджує нові дати ЗНО та графіки тестів, батьки, вчителі та громадськість хором закликають очільників міністерства не наражати на небезпеку дітей, влаштовуючи іспити у небезпечний для здоров’я період. 

І хоча поки що важко спрогнозувати, що буде в кінці червня, на їхню думку, є великі ризики, що завершення карантину на плато призведе до високої другої хвилі через 2-3 тижні –  саме на терміни ЗНО.

Пишу, як мама одинадцятикласниці та лікар і кандидат медичних наук. Я намагаюсь зрозуміти, чи враховувало МОН при прийнятті рішення щодо термінів ЗНО думку фахових епідеміологів? Якби це було так, то ЗНО запланували б ОДРАЗУ після завершення карантину, поки захворюваність контролюється ще обмежуючими засобами. З медичної точки зору карантин відміняють, коли захворюваність впевнено зменшується. Зараз в Україні плато, завершення карантину – це більше компромісне економічне рішення. Але завершення карантину на плато може призвести до високої другої хвилі через 2-3 тижні, як раз на терміни ЗНО – написала у фейсбуці мати та кандидат медичних наук Nataliya Pavlyuchenko.

Мати зізнається, що підтримує ЗНО як антикорупційний захід, навіть в умовах 2020 року. Але говорить, що без правильної організації і врахування всіх можливих ризиків, процес ЗНО може закінчитися дуже погано.

Варто врахувати всі ризики та організувати все так, аби не зірвати процес як ЗНО, так і вступної кампанії, що через переноси може тривати до грудня. І  не завершити процес ЗНО розлідуванням, дай Бог, не кримінальним, щодо причин масової захворюваності після ЗНО. Хто з учнів мав за мету його здати добре, готувались до ЗНО все одно весь рік і готові його здавати на початку червня.
Відміна ДПА, що впливає тільки на шкільний атестат, і зовсім не впливає на вступ дитини до ВИШу, скорочення на 30% учасників ЗНО за рахунок тих, хто здає ЗНО тільки для вступу та вибір набільш безпечних термінів з епідеміологічноі точки зору –  це передумови успіху процесу. Зважте ризики як для здоров’я дітей, педагогів та членів їх родин, так і ризики перенесення або скасування ЗНО. Як цю інформацію донести до МОН, щоб вони врахували ці фактори? Чому немає відповідної своєчасної реакції на чисельні звернення батьків та вчителів? Зважте, що це НАШІ діти і ми, як батьки, реалізуємо своє право і обов’язок гарантувати їх безпеку, – написала мати.

Тим часом, освітній омбудсмен Сергій Горбачов надіслав лист до Комітету Верховної Ради та т.в.о. Міністра освіти з пропозицією скасувати ДПА у формі ЗНО для тих випускників, хто цьогоріч не має наміру продовжувати навчання у закладах вищої освіти.

Рішення про проведення ЗНО у червні – то рішення МОН, яке має свою аргументацію. Я цю аргументацію почув під час засідання комітету  і вона має певний сенс, хоча не зі всіма цими аргументами я погоджуюсь. Крім того, для мене було дуже важливо розуміти позицію УЦОЯО, який, власне, і організує ЗНО. Але я маю висловлюватися від свого імені, а не від імені МОН: міністерство само може артикулювати свої рішення і свою аргументацію. Тому протягом доби я узагальню всю інформацію, всі "за" та "проти" щодо цих рішень і обов'язково сформулюю своє ставлення, – написав на своїй сторінці у фейсбуці освітній омбудсмен. 

Вас також може зацікавити: ЗНО-2020: оприлюднено новий графік проведення тестів та етапів ЗНО

26811
21.05.2020 17:19:00

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
0
міс.
2
4
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!