Новини
4130
5 квітня 12:39

Освітяни отримують зарплату нижчу ніж середня по економіці України

Середня заробітна плата в Україні у лютому 2021 року становила 12 549 грн та перевищила показник січня цього року лише на 1,7%.

За розрахунками Мінсоцполітики, заробітна плата працівників двох головних бюджетних сфер – освіти та медицини – залишається нижчою ніж середня по економіці. Відповідний аналіз динаміки середньої заробітної плати та фонду оплати праці працівників оприлюднений на сайті Федерації професійних спілок України.

Зокрема, середня заробітна плата у сфері освіти складає 11 026 грн або 87,9% від середньої по економіці.

У сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 10 960 грн або 87,3% від середньої по економіці.

Загалом середня заробітна плата в Україні у лютому 2021 року становила 12 549 грн та перевищила показник січня цього року лише на 1,7%. У порівнянні з лютим 2020 року вона зросла на 15,7%.

У перерахунку на євро заробітна плата склала 371,9 євро та не досягла аналогічного показника лютого 2020 року (404,1 євро) через девальвацію національної валюти.

За регіональною ознакою у лютому 2021 року найбільшою середня зарплата була у Донецькій області (13 224 грн) та м. Києві (18 504 грн), найнижчою – у Кіровоградській області (9 903 грн).

Вас також може зацікавити: У 9 разів більше ніж у вчителів: хто з міністрів освіти України отримував найвищу зарплату

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.