Останній тиждень канікул – час наздогнати те, що не встигли!

Якщо ви вже вичерпали всі свої (і наші) ідеї, спробуйте знайти в цьому списку щось нове.

На горизонті школа, але час веселощів ще не закінчився! Є багато речей які ви можете зробити, щоб максимально ефективно використати останні дні літніх канікул. Розваги з друзями підготують ваше тіло та розум до нового навчального року. Тож, що зі списку ви ще не встигли зробити?

 Домашня смуга перешкод 

Подушки, кулі, ковдру, м'ячик для йоги – ні, це не список покупок, а те, що знадобиться вам, щоб зробити власну смугу перешкод, не виходячи з дому. Краще використовувати щось м'яке, щоб діти могли безпечно повзати, дертися, перестрибувати і бігати.

Якщо раптом дитина не змогла подолати одну з перешкод, нагадуйте їй, що не одразу все виходило і у тих спортсменів, яких вона так часто бачить у телевізорі. Дуже добре працює слово «поки». Воно передає ідею про те, що для досягнення цілей потрібна практика і цілеспрямованість. До того ж, такі ігри вдома – це відмінний спосіб навчити дитину наполегливості.

А якщо  у вас кілька дітей з невеликою різницею у віці, можна влаштувати справжні змагання. Активні веселощі гарантовано.

 Розмальований одяг 

Звичайні альбоми для малювання та фарби міняємо на старі футболки і барвник для одягу. У такий спосіб ви зможете не тільки зайняти дітей на цілий день, а й перетворити старий нудний одяг в щось абсолютно нове. Малювати можна разом, пропонуючи дитині вибирати, що і якими фарбами оформити, а можно спробувати повторити модний принт.

Наприклад «тай-дай»: затягуєте футболку в декількох місцях звичайною резинкою для волосся або зав`язуєте її у вузол, і занурюєте в фарбу. Цей спосіб навіть простіший (і бруду навколо буде в рази менше), а результат сподобається і дитині, і вам. До речі, саме так можна пофарбувати не тільки речі, але й зробити яскраву постільну білизну.

 Власна казка 

Згадайте, як часто вас не влаштовувала кінцівка улюбленої казки, коли ви були маленьким. Час це виправити. Вигадайте разом з дитиною нову казку або переробіть знайомий сюжет. Для початку проведіть мозковий штурм: придумайте персонажів або виберіть їх із улюблених книг, мультиків або фільмів дитини; запишіть її  ідеї; задавайте якомога більше питань про героїв і мотиви їхньої поведінки.

Якщо дитина вже вміє писати, запропонуйте йому створити міні-розповідь або ту історію, яку ви розповідали. Це не школа, тому не докучайте дитині щодо граматики і пунктуації. Спочатку дозвольте їй проявити фантазію, а вже потім акуратно вкажіть на помилки. Звичайно, якщо дитина маленька, казку вам доведеться записати самостійно.

У будь-якому випадку, ця гра тренує уяву та є відмінною практикою перед шкільними творами.

 Юний садівник 

Будь-яка дитина буде несамовито щасливою, якщо ви дозволите їй приймати рішення самостійно. Наприклад, ви можете запропонувати вибрати, які квіти посадити. До того ж, немає значення, де ви будете це робити – вдома чи на вулиці. Обрали? Тепер попросіть дитину допомогти розпушити землю, полити рослину або викопати для неї яму. Так, швидше за все, ваш юний садівник весь забрудниться, але це може статися з ним і у будь-якому іншому випадку. А так малеча відчуватиме, що робить щось корисне.

«Капсула часу»

Щоб зробити пам'ятний скарб, вам знадобляться фотографії, квитки з кіно, маленькі іграшки, записки, засушені квіти. Загалом, все, що навіває спогади про канікули. Ви можете збирати «капсулу» разом або додати в кінці певний подарунок тільки від себе. Потім ретельно упакуйте все в коробку і перемотайте її скотчем. Отриману «капсулу часу» можна заховати на горище, у подвалі або закопати. Останнє навіть цікавіше: в наступному році можна буде грати в «пошуки скарбу», щоб згадати, чим ви займалися минулого літа.

 Альбом літніх спогадів 

Напевно у вас в телефоні назбиралось багато нероздрукованих фотографій. Саме час зробити фотоальбом. Можна купити вже готовий і просто вставити туди фотокартки разом з дитиною. Але якщо ви хочете проявити більше фантазії, можна разом прикрасити обкладинку або взагалі зробити альбом своїми руками. Створену власноруч красу можна згодом показувати родичам і гостям. 

 Міні-фільм на телефон 

Сьогодні для зйомок фільму не потрібно величезна камера, для цього згодиться звичайний телефон. Сюжетом може стати один літній день або ж історія літніх канікул цілком. Найкраще, якщо ви не тільки будете самі знімати дитину (такі кадри є у більшості батьків), а дасте камеру їй в руки. Нехай вона зробить власне відео, де буде тільки те, що цікаво дитині: улюблені іграшки, жуки, ваші коліна. Зняти такий фільм досить просто, але, коли ви його закінчите, зрозумієте, що літо видалося досить яскравим.

 Закуска на шведський стіл 

Правильно харчуватись необхідно не тільки під час навчального року, але й на канікулах. Про те іноді не завадить трохи розслабитись. Зробіть шведський стіл з ваших улюблених цукеркових батончиків, тістечок, чіпсів, сухарів, печива та солодких напоїв. Але не забувайте, що занадто, то нездорово.

А головне – прислухайтесь до своїх дітей. Що б вони не придумали – приділіть час та додайте неординарності до їхніх вигадок. І нехай кожен день буде особливим, а спогади про літо живлять та надихають цілий рік.


Нагадаємо, 7 порад вчителям, як провести Перше вересня. 

Авторка: Любава Кулинич

Ідеї з сайту School

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.