Новини
33640
21 квітня 2020 о 18:58

Онлайн-тести "Всеосвіти": розказуємо, як легко створити унікальний авторський тест

Оновлений Конструктор тестів став ще зручнішим.

Онлайн-тести від “Всеосвіти” – це унікальний інструмент для роботи вчителя, який дозволяє створити авторський тест із кількома варіантами відповідей. Конструктор тестів є безкоштовним у користуванні й містить зручну панель редагування, щоб створений тест вирізнявся з поміж сотні інших. 

На попередньому вебінарі Леся Литвиненко, співзасновниця й креативна директорка порталу “Всеосвіта” розповідала про основні переваги Конструктора тесту та інструкцію з користування. Але робота над цим розділом ніколи не спиняється і наша команда постійно додає оновлення. Про додаткові новації Леся Литвиненко розповіла під час чергового вебінара. Відео доступне для перегляду в будь-який час! 


Конструктор тестів знаходиться на головній сторінці “Всеосвіти”, у шапці сайту або в Особистому кабінеті користувача (або перейти за цим посиланням: https://vseosvita.ua/test). 

На сторінці Конструктора тесту можна переглянути тести інших користувачів, натиснути на позначку “Сторінка обговорення” та лишити пропозиції щодо удосконалення цього розділу. Наші менеджери та програмісти постійно спілкуються з користувачами порталу, та дослухаються до їхніх побажань. 

Нині в бібліотеці знаходиться 8 877 тестів, які доступні для повного або часткового перегляду (відображає лише 10% запитань). Надішліть запит автору, щоб отримати дозвіл переглянути тест повністю. 

Закриті тести не відображаються у бібліотеці. Вони знаходяться в Особистому кабінеті користувача і доступ до них має лише та людина, якій надіслали посилання. 

Як знайти тест в бібліотеці 

Тести можна знайти за кількома параметрами: за датою, активністю проходження, назвою. Додатково можна вказати клас або предмет. 

Як створити тест на основі іншого

Якщо вам сподобався тест іншого користувача, запитання можна скопіювати у свій тест. Розглянемо це на прикладі тесту Наталії Кордуби “Слова-назви дій”. 

Можна провести тестування на основі цього тесту. Необхідно лише додати назву та задати певні параметри у вікні для редагування. 

Позначка “Пройти тест. Перевірити себе” використовується для того, аби спробувати тест в дії: як він працює, які містить запитання тощо. Посилання на цей тест не працює й учні не зможуть його пройти. 

Режим флеш-карток працює з будь-яким відкритим тестом. Скопіюйте посилання і надішліть його учням. Вони зможуть перегортати флеш-картки зі свого смартфона. 

Якщо вам сподобався тест іншого користувача, ви можете створити власний на базі цього або скопіювати запитання. 

Кількість запитань, яких можна додавати до свого тесту, необмежена. Наприклад, вам сподобалось 1 і 4 запитання, отже ви можете їх додати. 

У процесі створення тесту можна додавати запитання з будь-якого іншого тесту. Система автоматично відображатиме інформацію, що тест створений на базі інших тестів (і відображатимуться їхні назви). 

Власний тест можна редагувати, додавати запитання чи візуально зробити його красивішим. 

У панелі редагувань є можливість обрати підручник, за яким створювався тест. Також, якщо вчитель вирішив провести тестування у школі, але не всі учні мають ґаджети, запитання можна завантажити у форматі pdf та роздрукувати. 

Зверніть увагу на новацію! Є можливість додавання запитань із заповненням пропусків у тексті та з вибором правильної відповіді у тексті

Як створити авторський тест 

Натисніть позначку “Створити тест” та перейдіть у панель редагування. Вкажіть назву, клас, предмет та, за бажанням, можна додати обкладинку. 

Не всі тести можна створювати за певним предметом. Наприклад, ваш тест на логіку. У такому разі не варто обирати клас. Це не вважатиметься помилкою. 

Тест створений, але в ньому немає запитань. 

Під час вибору запитання з однією правильною відповіддю, автоматично виставляється 1 бал, але ви можете змінити це значення. Натисніть на “Встановити власноруч бали за питання”

Ви можете додавати необмежену кількість варіантів відповідей, але не забудьте позначити правильну. 

Друге, третє та інші запитання можуть бути з кількома правильними відповідями чи на встановлення відповідності. Запитання з полем для вводу відповіді може містити декілька варіантів. 

Наприклад, розглянемо це на прикладі тесту “Вгадай мультфільми за допомогою Emoji”. Замість питання, у вас емодзі трьох поросят. Зрозуміло, що це мультфільм. Але маленька дитина може помилитися й неправильно написати. Тому додайте такі варіанти відповідей: троє поросят, 3 поросят, 3 свинки. 

Зверніть увагу на “Додати запитання з вибором правильної відповіді у тексті”. Вам потрібно самостійно написати варіанти відповідей, які обере учень. 

Збережіть запитання та перегляньте, як ваш тест буде відображатися тим, хто його проходитиме. 

Додаткові переваги:

1. На кожен тест можна встановлювати певний режим проходження:

  • Активний – почати проходження можна відразу. Цей режим ідеально підходить для проведення самостійних або контрольних робіт.
  • Запланований – почати тестування можна лише в заданий час. Цей режим ідеально підходить для перевірки знань учнів вдома.
  • Керований – почати проходження можна лише за вказівкою. Цей режим особливий тим, що вчитель сам визначає тривалість тестування.

2.  Є можливість встановлення мінімального та максимального балу за проходження тестування. 

3. Додаткові опції

4. Можливість завантаження результатів тестування у таблиці Excel. 

5. Редагування тест можна у будь-який час. 


Для більш додаткової інформації радимо переглянути вебінар Лесі Литвиненко про онлайн-тести від “Всеосвіти”. За бажанням, можна завантажити сертифікат з підвищення кваліфікації! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/onlajn-testi-vid-vseosviti-alternativnij-instrument-dla-organizacii-navcanna-179.html

#вебінар #тести #онлайн_тести

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.