Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
9332
25 жовтня 2019 о 14:50
pdf Роздрукувати

Олена Зеленська збирається опікуватися шкільним харчуванням – досвід збирає за кордоном

Під час офіційних закордонних візитів президента Володимира Зеленського його дружина Олена почала систематичне вивчення систем шкільного харчування – цей напрямок перша леді курируватиме в Україні.

Інші напрями, які перша леді обрала для майбутнього опікування в Україні – фізичне виховання у закладах освіти, а також педіатрія, вакцинація і ведення вагітності.

Так, 21-24 жовтня під час візиту президента України до Японії Олена Зеленська відвідала школу Когай. Її зустрічав директор, вчителі та першокласники.

Олена Зеленська обговорила зі шкільним дієтологом особливості дитячого харчування в Японії. Там учні обідають просто у класі, причому діти беруть активну участь у процесі роздачі та прибирання. Це є обов’язком кожного учня і виховує дисциплінованість.

Наявність дієтолога у школі дуже важлива, і мені хотілося б, щоб це втілили й в Україні, – зазначила дружина президента.

Особливий інтерес в Олени Зеленської викликало питання про те, як харчуються діти з алергією. На початку кожного місяця працівники школи надсилають батькам меню, щоб вони могли проконтролювати харчування дитини.

Олена Зеленська також відвідала в цій школі уроки фізичної культури та дізналася, що тут діти також максимально залучені до процесу: вони вимірюють час, за який їхні однокласники складають нормативи, та записують результати. Це допомагає відчути власну відповідальність і навчитись піклуватися про інших.

Окрім того, перша леді відвідала один з японських муніципальних Центрів здоров’я (державна поліклініка, що опікується дітьми та вагітними – тобто «веде» дитину від початку її внутрішньоутробного розвитку до повноліття дитини).

Перша леді взяла участь в екскурсії Центром, яку провели очільники відділів. Олені Зеленській сподобалося, що в Японії вагітним дають спеціальні значки – завдяки цьому інші і на перших місяцях вагітності знають, що перед ними вагітна.

«Мета таких візитів – перейняти досвід та найкращі здобутки, щоб певні ідеї та ініціативи можна було втілити в Україні, – розповіла пані Зеленська. – Тема жіночого та дитячого здоров’я, запобігання хворобам, ранньої діагностики, піклування про новонароджених – мій ключовий інтерес».

Окремо перша леді обговорила з японськими педіатрами тему вакцинації. Олена Зеленська зазначила, що вакцинація, як і інші засоби профілактики та запобігання хворобам, також є одним з її пріоритетних інтересів.

Тижнем раніше, 17 жовтня, під час офіційного візиту президента України до Латвії Олена Зеленська відвідала середню школу № 49 у Ризі – де ознайомилася з системою організації шкільного харчування та фізичного виховання дітей у Латвії. Дружина Президента також відвідала урок фізичного виховання в цій школі.

«Вдосконалення уроків фізичного виховання в українських школах я вважаю ще одним пріоритетним завданням, яке разом зі здоровим харчуванням допоможе зберегти здоров’я українців з дитинства», – відзначила в Ризі Олена Зеленська.

Читайте також:  Олена Зеленська: «Хотілося б, аби всі вчителі почувалися щасливими, як у Новопечерській школі»

Джерело: president.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.