Обличчям компанії буде відомий співак: в МОН стартує проєкт "Безцінні уроки музики"

МОН об'єдналося з приватною організацією для вдосконалення музичної освіти в школах.

Щоб зробити музичні уроки цікавими та захопливими для сучасних дітей, а також допомогти вчителям творчо готуватись до них, Міністерство освіти і науки України спільно з  Mastercard  розпочинає проєкт "Неоціненні уроки музики". Обличчям проєкту став відомий співак, саунд-продюсер популярних хітів сучасності MONATIK, — повідомляє сайт МОН.

Всебічний розвиток дітей та застосування набутих навичок у повсякденному житті — головне завдання Нової української школи. Мета цього проєкту — вдихнути нове життя в предмет музичного мистецтва, зробити його сучасним, а головне — цікавим для учнів.  У межах проєкту створено вебплатформу (сайт), на якій вчителі музичного мистецтва можуть знайти цікаві ідеї та практичні матеріали для своїх уроків, — розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Закордонний досвід, зокрема Нідерландів та Великої Британії, свідчить, що музичне мистецтво вкрай важливе. Дослідження показують, що уроки музики у школі сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (підвищують показники успішності на 10-18% з математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися, підвищують рівень комунікації у класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи.

На початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами, — додає Наталя Байдала, директор із маркетингу Mastercard в Україні.

Директорка з маркетингу наголошує, що Mastercard спільно з МОН хочуть змінити ставлення до музичного мистецтва не тільки в учнів, а й у суспільства в цілому, адже музика вкрай важлива для українців.

Наразі стартує перший етап проєкту — збір цікавих ідей та матеріалів від педагогів, методистів, музикантів та всіх охочих популяризувати музичне мистецтво серед школярів. Він триватиме до 30 листопада 2020 року. Поділитися своїми напрацюваннями можна, зареєструвавшись на сайті проєкту за посиланням.

Всі матеріали, що надійдуть на проєкт, пройдуть експертизу досвідчених педагогів та методистів із практичним досвідом роботи у школі. Найкращі конспекти, методики та вправи будуть опубліковані на сайті проєкту.

Скористатися досвідом колег викладачі музики по всій Україні зможуть вже у новому навчальному році. Восени 2020 року МОН та Mastercard планують провести презентацію сайту з готовими матеріалами. Усі конспекти будуть адаптованими як для дистанційного викладання, так і для звичайного формату роботи у школі.


Читайте також: 20 тисяч гривень за найвищі бали ЗНО: випускників відзначають винагородою.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.