Сєвєродонецьк

Новий заклад для дошкільнят

У Сєвєродонецьку повністю оновили та пристосували для дітей з особливими освітніми потребами дитячий садок.

Сьогодні, 20 серпня, у Сєвєродонецьку відбулось урочисте відкриття дошкільного дитячого закладу з сучасним освітнім середовищем. Вперше за багато років (дитячий садочок «Веселка» припинив функціонування ще 25 років назад), до дитсадка зможуть завітати діти, зокрема, і з особливими освітніми потребами.

За інформацією, наданою Сєвєродонецькою міською радою, будівельно-монтажні роботи проведені коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету. Зі свого боку, облаштуванням приміщень займались благодійники та місцева влада.

Дитячий садок номер 43 був найбільшим у місті, згодом його зачинили й він став цілком занедбаним. 25 років потому, після десятиліть руйнації, нам вдалося відновити цей дошкільний заклад і повернути будівлі первісне призначення, чим ми невимовно пишаємось. Це дозволить на сьогодні повністю розв'язати питання із забезпеченням городян місцями в дитячих садках, – коментує заступник мера міста Андрій Гавриленко.

Що саме зроблено?

Будівлю повністю оновлено за допомогою проведення капітального ремонту. Здається, що й переважна частина стін зазнала покращень. За словами представників органів місцевого самоврядування, у садочку:

  • утеплили фасад;
  • перекрили дах, використовуючи сучасні матеріали;
  • замінили старі вікна на енергозбережні;
  • оновили зовнішнє електропостачання та освітлення;
  • відремонтували павільйони;
  • вимостили тротуарною плиткою доріжки;
  • установили паркан;
  • на першому поверсі утеплили підлогу з використанням новітніх матеріалів;
  • відремонтували харчоблок.

Також усі групи оснащені сучасними меблями та килимовим покриттям. Дитячий садочок оснащений телевізорами, інтерактивними дошками, комп’ютерною технікою, є навіть спеціальні внутрішні дворики, якими користуватимуться вихованці закладу під час несприятливих погодних умов.

Інклюзія для дошкільнят

Цьогоріч до дитячого садка зарахували чимало дітей з особливими освітніми потребами, тому дошкільний заклад в новому навчальному році планує розпочати роботу з інклюзивними групами.

Переважна більшість груп оснащена опорами у кімнатах гігієни, перед центральним входом встановлено два пандуси, додатково об лаштовані веранди, а усі двері в будівлі призначені для безперешкодного пересування вихованців на візочках.

Особливості формування «середовища для всіх»

Робота з дітьми з особливими освітніми потребами вимагає делікатного ставлення до кожного з учасників освітнього процесу – від дітей та їхніх батьків до персоналу закладу. І така робота вимагає формування особливих умов. Для їх забезпечення у садочку Сєвєродонецька створені спеціальні кімнати спілкування та психологічного розвантаження, кімната лікувальної фізкультури. Усі ці елементи дозволять вибудувати повноцінне толерантне товариство.

«Чекаємо на декілька сотень дітей!»

Педагогічний та обслуговчий персонал складатиме 88 одиниць, що забезпечить реалізацію усіх інноваційних методик дошкільного виховання на сучасному рівні, – запевняють представники прес-служби Сєвєродонецької міської ради.

Заклад розрахований на 14 груп, чисельністю близько 19 дітей (усього до 260 вихованців), однак, за потреби, може прийняти до 320 діток.

Посилання на пресслужбу Сєвєродонецької міської ради.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
2
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!