Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Ні російському в освіті: «не зуміла перевиховати власних дикунів»

Українські освітяни переконані в неефективності російської культури і вважають, що вона не потрібна в шкільній програмі, попри рішення МОН.

У Львівській обласній військовій адміністрації сподіваються, що рішення Міносвіти залишити в шкільній програм російських авторів є не остаточним.

Про це в коментарі «Еспресо.Захід» заявив директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска.

Він повідомив, що львівські департамент освіти та експертна рада скерували до міністерства звернення, я якому попросили Гоголя перевести в курс української літератури, а інших російських авторів — просто вилучити з курсу зарубіжної літератури.

Російська культура, російська література в тому числі, як ми бачимо, виявилася неефективною. У тому плані, що вона так і не зуміла виховати з дикунів нормальний народ, який вміє жити в дружбі з сусідами. Вони так і залишились дикунами. Оскільки ми переконалися в неефективності російської культури, то ми вважаємо, що на даному етапі вона не потрібна в шкільній програмі, — сказав освітянин.

Як відомо, 12 липня науково-методична комісія Міністерства освіти майже одноголосно вирішила питання щодо вилучення усіх творів російських авторів — і обов'язкових для вивчення, і тих, що були на вибір учителя. Після узгодження цього рішення наказом Міносвіти воно мало набути чинності.

Нагадаємо, згідно з повіломлнням керівника управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України Юрія Кононенка, МОН прийняло рішення, що письменники, які творили російською мовою, але їхня творчість була пов'язана з Україною або вони народилися тут, залишаться для вивчення у школах.

Рішення Міносвіти щодо залишення в шкільній програмі творів країни-окупанта на дев'ятому році повномасштабної російсько-української війни обурило все суспільство.

Фотоматеріали: glavcom.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.