Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 червня 2020 о 17:58

Незабутні віртуальні екскурсії 4 кращими музеями світу

Найцікавіше про природу, історію, музику та сюрреалізм.

Захоплива розповідь учителя завжди викликає зацікавленість школярів. Однак краще щось один раз побачити, ніж мільйон раз по нього почути. Це факт! 

У цьому сенсі віртуальні екскурсії створюють надзвичайні можливості: знаходячись перед компьютером чи гаджетом, кожен може роздивлятися експозиції найцікавіших музеїв, в якій би країні світу вони не знаходились.

Пропонуємо здійснити захопливу віртуальну мандрівку 4 найвідомішими музеями, які нікого не залишать байдужими!

Дивіться експозиції та читайте про найцікавіші експонати. Якщо ваша англійська недосконала, встановіть спеціальне розширення для Chrome, це дозволить автоматично здійснювати переклад англомовних сторінок на українську мову.  

Британський музей, Лондон (Велика Британія)

Справжня знахідка для поціновувачів історії. Це найбільший археологічний музей світу. Тут представлено понад 13 мільйонів унікальних експонатів різних епох, що зібрані з усіх куточків світу.

Його галереї розділені за географічним та хронологічним принципами: Африка, Америка, Стародавній Египет, Стародавні Греція та Рим, Азія, Європа, Ближній та Середній Схід. 

У межах платформи Google Art Project можна здійснити віртуальну екскурсію як залами, так і поглянути на споруду музею зовні. Радимо також завітати на офіційний сайт Британського музею. Тут представлені світлини понад 5 тисяч його найцікавіших експонатів. 

А на сайті Sketchfab у вільному доступі розміщені 3D-моделі 257 артефактів з Британського музею, кожну з яких можна не лише роздивитися з усіх боків, а й безкоштовно завантажити на свій смартфон чи компьютер. 

Змістовні 3D-моделі високої роздільної здатності можуть стати у пригоді для проведення цікавих наочних уроків.

Музей природи, Нью-Йорк (США)

Це найбільший природничий музей у світі. До його складу також входить величезна бібліотека та власний кінотеатр IMAX, в якому постійно здійснюють покази освітніх фільмів про природу.

У музею постійно представлені 46 тематичних експозицій, серед експонатів – велетенські скелети динозаврів у повний зріст, опудала сучасних та доісторичних тварин та риб, зразки рослин, колекції комах, мінералів, коштовні та рідкісні камені, фрагменти метеоритів та багато іншого. 

Колекція музею налічує понад 32 мільйони зразків та артефактів, які розміщуються у 25 пов'язаних між собою будівлях. 

Віртуальну екскурсію можна здійснити у межах платформи Google Art Project, а перейшовши на офіційний сайт музею, ви можете переглянути цікаві пізнавальні лекції (відео англомовні, однак можна увімкнути опцію синхронних субтитрів, наприклад, українською мовою).

 Музей музичних інструментів, Хамамацу (Японія)

Кожен хоч раз чув про музичну фірму Yamaha. Створені її спеціалістами музичні інструменти експортують по всьому світу, а виготовляють їх саме у Хамамацу. Тому не дивно, що музей музичних інструментів створили саме у цьому місті.

Музейна колекція вражає. Тут представлено понад 1200 експонатів з різних куточків світу – Азії, Африки, Європи, Океанії, Америки.

Експозиція лише японських народних інструментів тут налічує понад 200 видів; з інших країн Азії – понад 300, більша частина яких струнні; з Океанії – понад 60; Африки – понад 60, більша частина з яких ударні; Європа представлена 310 музичними інструментами, більша частина з яких духові; Америка – понад 200 різнотипними інструментами. 

Також в експозиціях представлені класичні та електроінструменти і навіть мікшерські пульти.

Театр-музей Далі, Фігерас (Іспанія) 

Сальвадор Далі – один із найвідоміших художників світу і ключова постать у сюрреалістичному мистецтві. Геніальний та ексцентричний митець писав картини, створював ілюстрації й скульптури, здійснював режисуру фільмів, писав книги та змінював світ навколо себе.

У місті Фігерас Далі народився і помер. А музей-театр – власне, проєкт самого художника, який він особисто розробив як подарунок рідному місту. 

Експозиції музею відтворюють увесь творчий шлях Далі: від імпресіонізму, футуризму, кубізму до сюрреалізму. Однак у музеї зберігаються не лише особисті роботи Далі, тут також представлена його особиста колекція робіт інших визначних художників (зокрема, Ель Греко та Марселя Дюшана).

Наразі театр-музей є найбільшим сюрреалістичним експонатом у світі та одним із найбільш відвідуваних музеїв Іспанії.

Рекомендуємо завітати на офіційний сайт музею Далі, тут ви зможете більш детально ознайомитись з роботами митця та дізнатись про його життя та творчість.

Читайте також:

Мандрувати, не виходячи з класу: три сервіси з віртуальними екскурсіями

Безкоштовний історичний онлайн-музей Historypin: як створити в ньому непересічний шкільний проєкт

4 безкоштовні інструменти для створення віртуальних екскурсій

Три зручні сервіси для створення інтерактивних зображень