Безкоштовний історичний онлайнмузей Historypin: як створити в ньому непересічний шкільний проєкт

Легко здійснити віртуальну подорож світом, скориставшись безкоштовним сервісом Google Earth. А чи можна так мандрувати не лише у просторі, а й у часі? Таку можливість надає ресурс Historypin.

Historypin – безкоштовний всесвітній історичний музей онлайн. У межах сервісу зібрано безліч історичних світлин, аудіо- і відеоматеріалів, тут також містяться історії пересічних людей, життя певним чином пов`язане з будівлями, скверами чи вулицями окремих міст. До того ж, усі ці відомості мають географічну прив`язку!

Обравши певний об'єкт, розташування якого обов'язково буде відображено на карті, змінюючи налаштування, можна подивитись як саме він виглядав у різні роки!

Ресурс Historypin англомовний. Однак, якщо ваша англійська недосконала, за допомогою спеціального розширення для Chrome можна здійснити автоматичний переклад кожної сторінки сайту на більш зручну для вас мову.

Детальнішу інформацію про функціонал Historypin можна переглянути у спеціальному відео (доступні субтитри, а в налаштуваннях можна обрати найбільш зручну мову):

 

Як мандрувати віртуальним музеєм

Щоб здійснити віртуальну подорож у часі за допомогою Historypin, досить вказати назву міста чи вулиці у рядку пошуку ресурсу. Після цього відкриється карта зі стрічкою часу, позначками історичних місць поряд, до яких є фото і безпосередньо колекції світлин чи інших матеріалів за запитом. 

Окрім цього, у межах Historypin містяться різноманітні тематичні проєкти, створені численними активістами з усього світу.

Завдяки вбудованому сервісу Google Street View, значну частину світлин можна розглядати під кутом 360 градусів.

 

Як можна використовувати Historypin в освітньому процесі 

За допомогою Historypin можна вивчати історію, переглядаючи проєкти зі світлинами різних часів, які додали користувачі з усього світу. Окрім того, можна також долучитися до спільноти краєзнавців і додати власні матеріали.

Наприклад, ресурс надає можливість кожному створити колекцію світлин або авторський віртуальний фототур певною країною, містом чи вулицею. 

Окрім сайту існує також мобільний застосунок Historypin. Він має великий функціонал, зокрема дозволяє поєднувати у межах одного зображення сучасні й старі світлини одних і тих же об'єктів. Так можна сумістити кілька історичних реальностей і створити цікаву історичну реконструкцію на кшталт робіт фотографа Сергія Ларенкова, присвячених Києву

Приклад накладення двох світлин Володимирської площі Києва, зроблених у 1943 та 2012 роках.

 

Як створити свій проєкт на Historypin 

Для створення власного проєкту спершу необхідно зареєструватись на сайті, обравши найбільш зручний спосіб (через Google-пошту, Twitter, Facеbook тощо). 

Інтерфейс Historypin інтуїтивно зрозумілий, однак, якщо раптом виникнуть складності, можна переглянути покрокові відеоінструкції по роботі з ресурсом. 

Після цього у власному профілі (перейдіть, натиснувши на власне фото у правому верхньому куті інтерфейсу) можна обрати відповідну опцію з наступними функціональними можливостями.

  • Створити колекцію: сервіс надає можливість додавати світлини об'єктів певної місцевості або фото однієї і тієї ж будівлі у різні роки.
  • Створити фототур:  для створення локацій туру можна використовувати як власні добірки світлин, так і колекції інших користувачів, що містяться у відкритому доступі.
  • Додати шпильку: на будь-якому етапі роботи проект можна удосконалювати, додаючи нові об'єкти і відомості про них.
  • Поділитися: будь-яким проєктом (власним чи тим, який ви вподобали) можна поділитися у соціальних мережах або вбудувати у власний сайт.
  • Редагувати профіль: тут можна вказати найбільш повну інформацію про себе (сервіс пропонує цей плагін для автоматичного відображення місцевих шпильок з матеріалами про місцеві пам'ятки, а також для популяризації ваших робіт серед інших користувачів).

До кожного проєкту можна додавати світлини, відео,  аудіо і детальний текстовий опис. Сервісом передбачена можливість редагування під час роботи над будь-яким етапом, а також залучення до колективної роботи над спільним проєктом інших осіб, які мають профілі Historypin.

Окрім того, якщо в налаштуваннях вказати, що проєкт відкритий, то кожен бажаючий може доповнити відомості своїми матеріалами.

 

Ідеї шкільних проєктів

Historypin можна використовувати у навчальному процесі як на уроках історії, так й інших навчальних дисциплін. 

На уроках географії, наприклад, можна запропонувати створити проєкти історичної реконструкції сучасних пам'яток (наприклад, пам'яток світової спадщини ЮНЕСКО), фототур сучасними містами, які ще у минулому столітті були полями/ лісами/ пустелями або тур подорожування відомих мандрівників (наприклад, відтворити експедицію Гренландією Ф.Нансена).

На уроках літератури можна запропонувати створити фототур об'єктами місцевості, які згадуються у певному літературному творі.

На уроках краєзнавства запропонуйте учням створити колекцію світлин або фототур рідним містом чи певною його частиною, попередньо здійснивши пошукову архівну роботу.

На уроках точних і природничих наук можна запропонувати створити проєкти, пов'язані з будівлями, в яких відбулися важливі відкриття, проживали видатні вчені.

Запропонуйте школярам разом долучитися до глобального соціального проєкту, під час роботи над яким кожен учень зможе відчути себе справжнім дослідником і зробити свій вклад в створенні непересічного всесвітнього онлайнмузею.

Читайте також: 5 онлайнресурсів і карт, які стануть знахідками для вчителів історії

Фото: thequeenandtheusa

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.