Новини
2201
26 січня 15:57

Нехтувати протиепідемічними нормами у школах не варто: Віктор Ляшко розповів, як учням не підхопити грип та коронавірус

Наразі показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, зазначив Головний санітарний лікар країни.

З 25 січня, після початку адаптивного карантину, до очного навчання повернулися й школярі більшості регіонів України. Втім, нехтувати дотриманням протиепідемічних норм під час освітнього процесу, як і раніше, не можна. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко:

Школи повернулися до звичного режиму роботи, і я розумію, що всі трохи розслабились та зраділи відновленню навчання, але закликаю не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Частіше нагадуйте дітям про миття рук, носіння масок у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу.

Віктор #Ляшко нагадав: початок лютого є традиційним періодом зростання кількості грипоподібних захворювань:

У разі перевищення епідпорогу в окремих регіонах, а саме 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування закладів освіти може бути обмежено.

За словами головного санітарного лікаря, наразі показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України.

Як запобігати зараженню грипом?

  • Уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції.

  • Обмежте відвідування місць, де є велике скупчення людей.

  • Часто провітрюйте приміщення.

  • Мийте руки з милом.

  • Не торкайтеся до очей, носа, рота немитими руками;

  • Уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

  • Прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, після використання, яку одразу викидайте;

  • Тримайтеся на відстані не менше двох метрів від людини, у якої є симптоми грипу.

Також Віктор Ляшко нагадав, що є чітко прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами можуть знову призвести до заборони відвідування шкіл:

  1. якщо на самоізоляції перебуватиме більша частина учнів або персоналу;

  2. перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання. 

Нагадаємо, нещодавно Віктор Ляшко писав про те, що кожен заклад загальної середньої освіти, незалежно від форми власності, повинен мати медичного працівника.


Вас також може зацікавити: Як відбуватиметься робота закладів освіти після 24 січня: роз'яснення МОН

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!