Неетично і непрофесійно порівнювати результати ЗНО між закладами і регіонами – Ігор Лікарчук

​​​​​​​«Батько ЗНО» опротестував  традицію щорічно складати рейтинги «кращих шкіл країни за результатами ЗНО».

Чи етично і професійно, і чи правильно порівнювати результати ЗНО, що іх показали випускники шкіл різних регіонів та різних закладів? – питається Ігор Леонідович. – Упевнений, що ті, хто це робить, допускають грубе порушення норм педагогічної етики і виявляють власний непрофесіоналізм у питаннях розуміння сутності педагогічних вимірювань, вводять в оману суспільну та педагогічну думку.

Це можна було б робити, якби всі учні мали однаково рівний доступ до якісної освіти, якби у нас всі заклади загальної середньої освіти мали однакові умови для здійснення освітнього процесу.

У багатьох країнах, які практикують проведення єдиних іспитів, подібних на ЗНО, заборонена практика порівняння результатів цих іспитів між закладами освіти і регіонами.

Там подібна інформація навіть офіційно не оприлюднюється. Бо це є абсурд. У нас, на жаль, не вважається абсурдом порівнювати результати ЗНО відібраних учнів «крутого» столичного ліцею, в якому викладають доценти університетів, і з учнями якого працюють маститі репетитори, та віддаленої сільської школи І після такого «аналізу» робити якісь висновки про «кращих» і «гірших», навіть у загальнодержавному масштабі. Це нормально? – пригомшений «батько ЗНО».

Читайте також: Ігор Лікарчук пропонує віддати розподіл фінансування школи на розсуд її адміністрації

Джерело: fb-сторінка Ігоря Лікарчука

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!