Ігор Лікарчук пропонує віддати розподіл фінансування школи на розсуд її адміністрації

Ексголова центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук поділився своїм баченням головних проблем системи фінансування педагогів і шкіл та дав рецепт їх вирішення.

Я в освіті працюю більше 40 років, – пише Ігор Лікарчук. – На різних посадах і в різних іпостасях. Не працював лише у дитячому садочку. І завжди не міг знайти відповідь на одне питання: «Чому у системі освіти завжди панує зрівнялівка в оплаті праці?»

Забезпечує педагог належну якість своєї роботи, чи не забезпечує – а заробітну плату буде отримувати однакову у своїй категорії. Це є ненормальним явищем.

Кожен вчитель додатково виконує силу-силенну усілякої роботи, – нагадує далі Ігор Леонідович.   

Не будемо наразі говорити про те, що в багатьох випадках ця додаткова робота нікому не потрібна – і особливого значення в забезпеченні загальної мети функціонування освітньої системи не має.

Але вчитель цю роботу робить. Безоплатно. За моїми особистими спостереженнями, у багатьох випадках оцей безоплатний галерний срам складає +30%-50% додаткових трудових затрат. Це цивілізовано?

В Україні давно забули про соціалістичну економічну систему. За винятком системи освіти. У ній вона збереглася без особливих змін. Це стверджую, як очевидець. Бо працював керівником освітнього закладу і в часи СРСР, і після того.

Можна довго тасувати надбавки, доплати, години навантаження. Загальний результат буде такий, як завжди: ніякий.

Економіку освіти, як систему, потрібно змінювати, – впевнений «батько ЗНО». Рецепт пана Лікарчука, що саме необхідно зробити замість «тасування» міністерством і парламентом доплат і окладів, такий:

Кошторисом закладу освіти повинні управляти (і мати широкі повноваження для ефективного управління шкільним бюджетом) піклувальна рада закладу і директор – а не начальник районного відділу освіти та бухгалтер централізованої бухгалтерії [місцевої адміністрації].

Джерело: fb-сторінка Ігоря Лікарчука

Фото: osvita.ua 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
0
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!