Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Небезпечні місця при обстрілах: пояснення рятувальників

Фахові обґрунтування, де не можна перебувати під час повітряної тривоги, збережуть багато життів.

Щодня країна-терорист росія люто гатить по Україні ракетними та артилеристськими обстрілами, прицільно — у школи, університети, медичні заклади. Недоімперія росія намагається перетворити український простір на жахливі руїни.

Маніакально невиліковна та психічно хвора росія отримує збочене задоволення, вбиваючи мирне населення, рвучи на шмаття тіло ще живої української дитини.

Головне завдання цивільного населення на сьогодні — вижити за будь-яку ціну. Вижити, щоб помститися усім росіянам, відбудувати напівзнекровлену Україну та передати наступним поколінням генетичну ненависть до російських сусідів-убивць.

Рятувальники вважають найнебезпечнішими під час ракетних ударів панельні будинки. Найбільш захищені будівлі під час обстрілів — будівлі з моноліту.

Про це розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк в ефірі єдиного телемарафону.

За інформацією рятувальника, панельні будинки під час артилеристських обстрілів і ракетних ударів складаються, як карткові будиночки.

Найбільші руйнування отримують панельні будинки, бо вони складаються, як карткові будиночки. Є випадки, коли під час обстрілу такої будівлі люди виживали. Під час складання таких будинків після руйнування вони складаються, і під ними залишається великий простір, де люди можуть вижити.

Якщо це цегляний будинок і після ракетного удару він руйнується, то будівля розпадається на дуже дрібні матеріали. Вижити дуже важко, — пояснив Данилюк.

Фахівець наголошує, що під час загрози ракетного удару при повітряній тривозі потрібно ховатися лише в укриттях, які спеціально для цього створені.

Якщо це населений пункт у сільській місцевості, то у людей є місцеві льохи, в яких теж можна сховатися, — нагадав рятувальник.

Якщо ж поблизу немає приміщень для укриття під час ракетного удару, то потрібно використовувати правило двох стін. Це значно збільшує шанси на життя.

Якщо відбудеться удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більше шансів залишитися в живих. У панельних будинках я взагалі б не рекомендував залишатися, у монолітних будинках добре захищають ліфтові шахти, вони повністю з моноліту, залізобетонні. Але все-таки потрібно спускатися в укриття, — пояснив Данилюк.

Безпечніше перебувати під час повітряної тривоги:

  • у спеціально обладнаному укритті, бомбосховищі, метро;

  • підземному переході;

  • спеціальних спорудах на підприємствах критичної інфраструктури;

  • об'єктах із подвійним використанням — із підземними укриттями (паркінги, напівпідвальні приміщення);

  • у широкій трубі водостоку під дорогою;

  • у канаві, траншеї або ямі;

  • уздовж високого бордюру або фундаменту паркану;

  • у підземному овочесховищі;

  • в оглядовій ямі відкритого гаража або СТО (на вулиці);

  • У каналізаційних люках, але не на газовій магістралі.

Якщо обстріл застав людину на вулиці, а укриття немає поблизу, потрібно лягти на землю і прикрити голову руками.

Більшість снарядів і бомб вибухають у верхньому шарі ґрунту або асфальту, їхні шматки розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

Будь-яке укриття має знаходитися віддалено від споруд, які можуть обрушитися на людей зверху або спалахнути.

Правило двох стін і двох виходів

Якщо людина опинилася у квартирі й пролунав сигнал повітряної тривоги, наприклад, вночі, але поблизу немає надійних бомбосховищ, потрібно застосовувати правило двох стін.

Від небезпеки людину мають відокремлювати дві стіни, поруч не повинно бути дзеркал і скла. Перебувати можна в місці, яке знаходиться за другою від фасаду опорною стіною.

Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Залишайтеся біля опорних стін — шанси на виживання будуть набагато вищими.

У будь-якому укритті має бути два виходи. Тому підвали або гаражі з одним виходом — це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками або ж він буде заблокованим через пожежу.

Нагадаємо, педагогічний працівник, під наглядом якого діти прямують до укриття, та керівник закладу освіти, який організовує перебування там дітей, несуть відповідальність за безпеку учасників освітнього процесу в укритті.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.