Не тільки Ґрета: 18-річна американка примусила змінити освітні правила

Студентка одного з американських коледжів долучилась до створення та прийняття законопроєкту про захист ментального здоров'я учнів.

Школярі штату Ореґон можуть взяти додатковий вихідний через депресію або тривожність. І все це завдяки 18-річній Хейлі Хардкасл. Коли вона була ученицею старшої школи, одного дня під час уроку в дівчинки трапилась панічна атака:

Як людина, яка цікавиться ментальним здоров’ям, я змогла зрозуміти, що це моя панічна атака. Я знала, що потрібно робити. Мені необхідно було повернутися додому і відсторонитись від ситуації в школі, яка спричинила атаку.

Хейлі зателефонувала мамі, аби вона відвезла її додому. Час, проведений у рідних стінах допоміг дівчині відпочити і повернутися до школи бадьорою:

Я почувала себе краще і набагато продуктивніше. Те, як я провела той день, – не зовсім одне те саме, якби я пішла зі школи заради веселощів, – розповідає Хейлі.

Розуміючи проблему зсередини, школярка (пізніше, у 2018-19 році студентка-першокурсниця) долучилась до створення законопроєкту про захист ментального здоров’я. Парламент штату прийняв її законопроєкт: закон набув чинності з 2019-2020 навчального року.

Влітку 2019 року Хейлі відвідала літній табір Ореґонської асоціації студентських рад, де пояснила: 

Одна з причин, чому ми створили цей законопроєкт, полягає у тому, що учні пропускають уроки через психологічний стан, але їм доводиться обманювати, казати, що вони мають хронічні захворювання або страждають на мігрень, – зазначає Хейлі.

Однак справжня причина – депресія. Якщо визнати ментальні захворювання вагомою причиною для пропущення занять, стане легше відслідковувати тих учнів, яким доводиться боротися із хронічними захворюваннями.

Якщо вони пропустять багато днів через психічні проблеми, їх можуть направити до шкільного консультанта чи психотерапевта. Тобто, до будь-якого спеціаліста, який допоможе їм, – вважає ініціативна школярка. 

Хейлі розповіла, що має ще одну хорошу ідею, як допомогти дітям виявити депресію чи тривожність. Разом з її однодумцями було створено ще один законопроєкт, згідно з яким держава мала виділяти кошти на перевірку психічного здоров’я учнів. Законопроєкт так і не був розглянутий, але команда не полишає надій досі.

Наразі існує багато тестів, які відразу підкажуть, чи у є вас ризик психічного захворювання. Якби більшість учнів чи студентів знали б про це раніше, то б вони могли подолати цю проблему раніше, поки не стало пізно.


Бажаєте дізнатись більше про психологічні особливості учнів та розвиток емоційного інтелекту? Радимо переглянути вебінари з цих тем. 

Джерело: Мел.fm

Фото: Teen.Vogue

#ментальне_здоровя #за_кордоном #школа #онлайн-вебінари

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
1
5
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!