Навчання з 5-ти років – користь чи шкода: Шкарлет прокоментував ідею розпочинати навчання на рік раніше

2812
23 листопада 2020 о 19:39
Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи дорого, вважає т.в.о Міністра освіти.

Що раніше дитина починає опановувати корисні навички, розвивати здібності, то успішнішою стає у дорослому житті. Одних таких аргументів на користь навчання з 5 років наводить т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Для мене дуже важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років. Свідомо розпочав суспільний діалог на цю тему. У разі підтримки передбачено розроблення відповідних до віку дітей освітніх і навчальних програм, – зазначив Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

На його думку, закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умов 12-ти класів) не є ключовим аргументом у дискусії:

Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення.

Ключових аргументів щодо змін існує кілька: 

  • наступність дошкільної та початкової ланок освіти;

  • що раніше дитина починає опановувати корисні навички, розвивати здібностей, то успішнішою стає у дорослому житті;

  • сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій. 

Наголошую, що 5-річні та 6-річні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. «Це дорого», – кажуть експерти. Але наші діти не гірші за тих, хто навчається у розвиненіших країнах, і тому аргументи на користь «економії» вважаю недоцільними. Моє завдання – знайти можливості та підтримку, – наголосив т.в.о. Міністра освіти.

Ідея посадити дитину за парту у 5 років викликала в українців досить неоднозначну реакцію.

5 років – це не шкільний вік. Дітям потрібно відпочивати, гратися, в них ще не змінилися зуби, чотири зубика повинні змінитися вже до першого класу. Діти біологічно незрілі для школи. Якщо ручки погано працюють, і дитина не може зав’язати шнурівки, не може застібнути ґудзики на сорочці, то, звичайно, ця дитина не готова до школи, – поділилася своєю думкою Наталя, шкільна психологиня, у сюжеті «ТСН. Тиждень».

Однак дехто, навпаки – вважає, що ранній початок навчання принесе користь як дітям, так і суспільству в цілому.  

Якщо це питання матиме системний характер і буде продуманим, якщо розроблять відповідні програми до віку, то такий підхід може стати успішним. Навчатися з 5 років – це взагалі не критично. У деяких державах навчаються з чотирьох років, тому що це розвиток. Що раніше ви почали, то вищим буде рівень дітей, то вищий рівень розвитку суспільства ви матимете. Але це дорого, – зазначила Анна, педіатр. 

Раніше «Всеосвіта» писала про те, що, на думку Ганни Новосад, т.в.о. Міністра освіти намагається звільнити з МОНу «незручних» співробітників.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Термін «здобувач освіти» знецінює статус учнів та студентів, – освітній експерт

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00