+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Індія

Навчання в школі не за гроші...а за пластик

В одному з індійських штатів працює школа, яка не бере з учнів гроші за навчання. Щотижня діти мають здавати пластик. Чи ефективним виявився такий метод? Дізнавайтесь з нашої новини.
Парміта і Мазін

В індійському штаті Ассам розташована школа, в якій за навчання потрібно платити не грошима, а пластиком. Засновниками школи Акшар є Парміта Сарма (англ. Parmita Sarma) і Мазін Мухтар (англ. Mazin Mukhtar). Заклад побудований у червні 2016 року і розташований у північно-східному штаті Ассам, який охоплює кордони Гімалаїв.

Що ж стало вирішальним чинником збору пластику? Аби не замерзнути взимку, місцеві жителі спалювали пластик і опалювали будинки. Однак, вони не знали про те, що шкідливі випаровування почали завдати непоправної шкоди довкіллю і, насамперед, здоров’ю.

Мазін і Парміта вирішили покращити освіту громади і змінити їхнє відношення до екології навколишнього середовища. Вони почали заохочувати школярів приносити до школи пластик і ним розраховуватись за навчання.

Щотижня учні у віці від 4 до 15 років вишукуються в чергу з продуктовими пакетами, наповнені пластиковими пляшками, упаковками тощо. Засновники школи у такий спосіб вирішили кілька проблем: зробили доступним навчання для бідних верств населення, змінили екологічну культуру громади, почали заробляти на переробці пластику гроші. Унаслідок таких змін, місцеві жителі відтепер разом прибирають територію міста. 

Навчальна програма спрямована на те, щоб учні усвідомлювали проблеми довкілля та необхідність дбайливого ставлення до природи. Також учні навчаються встановлювати сонячні батареї, вивчають столярну справу і електроніку. Це ті навички, які допоможуть їм працевлаштуватись у майбутньому. Парміта і Мазін планують побудувати понад 100 подібних шкіл в найближчі 5 років.


Вам також буде цікаво: 

Фотоматеріали взяті з сайту Forbes

Посилання на Forbes: https://www.forbes.com/#3c7250182254

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись