+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Індія

Secmol – екошкола без інтернету, комп’ютерів та математики

Новаторська практична школа знаходиться в одних з найсуворіших умов у світі. Це заклад без доступу до Wi-Fi та без парт. Її кампус розташований на висоті близько 3,350 м.

Екошкола Secmol демонструє, як можна жити в гармонії з навколишнім середовищем, не завдаючи йому шкоди і вдруге використовувати звичайні речі. Її кампус побудований з місцевих будівельних матеріалів – каменю та дерева, з дотриманням архітектурних традицій жителів історичної області Ладакх. Проект не потребував багатомільйонних вкладень. Адже теплоізоляцію приміщень в холодну пору забезпечують пофарбовані вапном і чорною фарбою стіни. Крім того, їх утеплюють сіном або відходами – наприклад, папером і пластмасою. Їжу готують на сонячних плитах, а заняття проходять в просторих і світлих класах, де немає парт.

Учні в Secmol не мають доступу до Wi-Fi. Він просто недосяжний. А тривала сувора зима, коли глибокий сніг робить дороги непрохідними, «відрізає» школу від світу. Навколишній гірський ландшафт майже позбавлений рослинності. Інновації кампусу кидають виклик навколишньому середовищу, де зимові температури зазвичай досягають від -15 ° C до -25 ° C, а влітку часто може бути пік при 30 ° C.

Школа навіть встановлює свій власний часовий пояс для максимізації сонячного світла, що також нагадує кожному студенту і відвідувачеві, що коли вони проходять ворота, то входять в інший світ.

Директор школи, Кончок Норгей, у своєму інтерв’ю для Бі-Бі-Сі пояснював, що учні мають загальноосвітню шкільну систему «Ладаккі». На типовому уроці математики вони можуть обчислити чи достатньо води з весни для посадки дерев, або розробити ефективність сонячної печі, яку вони використовують для нагрівання води.

Воду добувають із підземного струмка. Та, що непридатна для пиття, йде на поливання овочів. В якості добрива для вирощуваних овочів використовують гній від корів і компост, який отримують за допомогою побудованих у вигляді сухих підземних камер біотуалетів. Кожен студент повинен виконувати щоденні обов'язки. Працювати над розробкою нових досягнень.

Коли студенти не перебувають у зміні приготування сніданку (це з 4 години ранку), то день починається о сьомій. З семиминутної групової медитації. Студентам пропонується зосередитися на цілях на день.

Сонам ​​Гацо, керуючий місцевою зеленою організацією, вважає, що місцева буддійська культура сприяє підвищенню екологічної свідомості. 

Ми намагаємося бути співчутливими, оскільки віримо в карму. Якщо ви робите зло кому-небудь іншому або навколишньому середовищу, будьте готові, що зло прийде до вас. Ми заборонили пластикові пакети 30 років тому. 

Secmol є вражаючою школою, але що може дати така освіта людині, яка вийде за межі її інноваційного, але ізольованого кампусу?

Урган Нурбу, колишній студент Secmol, організував екологічний молодіжний табір у своєму віддаленому селі. Його відвідувачі роблять дощові куртки зі старого пластика, а Урган запрошує ораторів-екологів, щоб надихнути молодь.

Один випускник заснував власну еко-туристичну компанію, інший – працює над випуском екологічно-тематичних фільмів. Сара, студентка-архітекторка, експериментує зі створенням готових будівельних блоків з бруду, деревних стружок і соломи.

Наразі, школа працює над зміною індивідуальних поглядів. Це і є початком для створення спільної відповідальності, яка зараз так необхідна навколишньому середовищу.

Фотоматеріалі взяті з сайту Бі-Бі-Сі

Посилання на сайт Бі-Бі-Сі: https://www.bbc.com/

Авторка: Любава Кулинич

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись