Нардеп ініціював законопроєкт про викладання у школах російською

Максим Бужанський пропонує законопроєкт, спрямований на викладання російською до 2023 року.

До порядку денного засідання Верховної Ради внесли розгляд законопроєкту 2362, який спрямований на продовження викладання російською в школах до 2023 року.

Максим Корнієнко, очільник партії "Слуга народу" запропонував розглянути цього тижня законопроєкт Максима Бужанського про скасування обов'язкового вивчення 80 відсотків предметів у школах українською мовою. Голова Верховної Ради Дмитро Розумков підтримав цю пропозицію і висловив бажання розглянути законопроєкт у четвер, в день 30-ти річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Відповідний законопроєкт викликав негативну реакцію як освітян, так і деяких народних депутатів. Так, нардеп Микола Княжицький на своїй сторінці у фейсбуці написав, що така ініціатива - це глум над української мовою та державою.

Сьогодні на погоджувальній раді очільник партії "Слуга народу" Корнієнко запропонував розглянути на цьому тижні законопроєкт Бужанського про скасування обов'язкового вивчення 80 відсотків предметів у школах українською мовою. Голова Верховної Ради Разумков підтримав цю пропозицію і висловив бажання розглядати її у четвер, у день 30-ти річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України. Це глум і над нашою мовою , і над нашою Державою! - написав Микола Княжицький.

Про те, що керівництво «Слуг народу» висловилося за підтримку російської мови в Україні, написала і нардепка Соломія Бобровська.

Утиснення прав російськомовних» про які говорять деякі депутати «Слуг народу» – це повторення методички Кремля і гасел з якими Росія розпочала збройну агресію проти нас, — пише на своїй сторінці Соломія Бобровська, народна депутатка ВР України.

Нагадаємо, відповідно до закону "Про освіту" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної", учні, які не належать до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов’язані перейти на навчання українською мовою у 2020 році. Ті, хто є представником нацменшини країни ЄС (приміром, Угорщини), має зробити це у 2023 році.


Вас також може зацікавити: Провальне ЗНО в окремих регіонах – показник неякісного викладання української мови, – мовний омбудсмен

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.