Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1068
17 травня 2019 о 09:30
pdf Роздрукувати

Наймолодшій композиторці України – 9 років

Днями в Україні визначили наймолодшу композиторку. Спеціальну номінацію національних рекордів започаткували для 9-річної Маргарити Костеньової з Житомира.

Нещодавно у Національний реєстр рекордів України вписали нове і'мя. Маргарита Костеньова, 9-річна школярка з Житомира, визнана наймолодшою композиторкою країни у новій номінації, створеній спеціально для неї «Наймолодша авторка інструментальної музики». Дівчинка вчиться у Житомирській музичній школі імені Святослава Рихтера по класу бандури, а також у Житомирському музичному училищі ім. Віктора Косенка. Незабаром Маргарита розпочне заняття ще й на курсі з віолончелі.

Маргарита почала займатися музикою у 6 років, а через два роки написала свій перший твір для бандури. Спочатку відвідувала уроки фортепіано. А коли побачила бандуру, одразу вирішила, що обов'язково буде вчитися грати на ній. Інструмент швидко підкорився її маленьким рученятам. Несподівано та легко з'явився перший твір – етюд «Перлинонька». Про те, як це відбувалося, звідки така назва, а також про свою творчість Маргарита розповіла в інтерв'ю журналістці проекту «Всеосвіта».

Я почала писати перший твір, коли виконувала домашнє завдання з музичної школи. Мама якраз діставала щоденник, щоб подивитися, що саме нам задавали. А я награю якусь мелодію. Мама питає: «Це якийсь заданий твір, який ви розбирали?». Я кажу: «Це я щось придумую!». І коли я  нарешті записала цей твір, я назвала його: етюд «Перлинонька», тому що саме так перекладається ім'я «Маргарита» з грецької мови, – розповіла юна композиторка.

У тендітної дівчинки виявився азартний і водночас дуже наполегливий характер. Маргарита каже, що дуже любить виступати на конкурсах, причому майже завжди повертається з перемогою.

Якщо хоча б один місяць я не беру участь у конкурсах, кажу: мамуля, коли ми вже поїдемо на конкурс? Я вже не можу! – сміється Маргарита.

І додає, що під час виступів зовсім не хвилюється, а виходити на сцену для неї – так само легко, як і писати нові твори. На сторінці Маргарити у Фейсбуку часто з'являються повідомлення про нові досягнення. Так, з 25-го квітня по 8-е травня у Казахстані проходив Міжнародний фестиваль мистецтв «ART PLANET 2019», де дівчинка посіла 1-ше місце у номінації «Композиція». У конкурсі брали участь 700 учасників з усього світу, а оцінювали їх композитори з 7 країн.

Кілька днів тому юна бандуристка повернулася з Одеси з Міжнародного фестивалю творчих досягнень «Чайка» з перемогою у номінації «Творча індивідуальність».

Втім, найдорожчою для себе перемогою Маргарита вважає присудження їй звання наймолодшої композиторки України. 6 травня під час гала-концерту кращих учнів та викладачів шкіл естетичного виховання міста Житомира Маргариті Костеньовій, учениці Житомирської музичної школи імені Святослава Ріхтера, вручили Сертифікат від Національного реєстру рекордів України.  

За всіма правилами заявка проходить чотири етапи: на одному із них ми зробили пошук аналогічного випадку в Україні та не знайшли такого. Відповідно, це дало нам підстави оголосити Маргариту Костеньову юною композиторкою, – зазначила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Звідки у Маргарити такий музичний талант, дивуються навіть батьки, адже вони ніяк не пов'язані із мистецтвом: мати Ольга має економічну освіту, працює наразі психологом, а батько – програміст.

Донька мріє цю музику показувати всьому світу. Але наразі потрібно, щоб були вчителі, які б її підтримували. Здібності Маргарити першою помітила вчителька загальноосвітньої школи № 4 у м. Новоград-Волинському, яка і порадила нам вступити у музичну школу. Ми їздимо у Київ, Львів на професійні уроки, тому що я нічого в цьому плані, на жаль, не можу дати. Я – не  музикант, – розповідає мама Ольга Валеріївна.  

За минулий рік Маргарита написала 19 композицій для бандури, віолончелі та фортепіано, з якими виступає на всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсах, де їй присвоєно звання лауреатки та переможниці. Також Маргарита брала участь у телепроекті «Круче всех» на телеканалі «Інтер».  

Всього написала 19 творів. 20-й ще пишеться. Називається «Річка кохання». А ще 21-й я назвала «Поліфонія». Тому що в ньому «трюки і октави». Дуже складний і широкий інтервал. Такого навіть не існує, я думаю, – пояснює юна композиторка.

Наразі Маргарита складає свою першу збірку творів, мріє стати професійною композиторкою та присвятити свою творчість улюбленому інструменту – бандурі.  

Фото з сайту «24 часа»: https://24tv.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.